יום שבת, 18 במרץ 2017

אחפאד א-צחאבה לקחה אחריות על שיגור הרקטה אל עבר ניר עוז


"אחפאד א-צחאבה אכנאף בית אל-מקדס - ע'זה" (צאצאי בני לוויתו של הנביא - סביבות ירושלים-עזה), קבוצה סלפית-ג'האדית מרצועת עזה, פרסמה הודעה ובה לקיחת אחריות על שיגור הרקטה אל עבר ניר עוז שבחבל אשכול. על פי ההודעה, השיגור התבצע ביום שני, 13 במארס, בשעה 9 בבוקר, כחלק מהמערכה המתמשכת "נגד אויבי אללה היהודים," אשר מונעים את תפילת המואזין ופוגעים במוסלמים.

"אחפאד א-צחאבה" החלה לפעול ביולי, 2015, ומאז לקחה אחריות על עשרות שיגורי טילים מרצועת עזה אל עבר דרום ישראל. מדובר באחת מבין מספר קבוצות סלפיות-ג'האדיסטיות שפועלות ברצועה ואחראיות לשיגורי טילים אל ישראל. גם היום (שבת, 18 במארס) שוגרו שתי רקטות מהרצועה. אחת מהרקטות נפלה בשטח פתוח בישראל ולא גרמה כל נזק ואילו הרקטה השנייה נפלה בשטח הרצועה. לפי שעה לא פורסמה כל הודעה בנוגע לשתי הרקטות ששוגרו.

ההודעה של אחפאד א-צחאבה בנוגע לשיגור אל עבר ניר עוז
על פי גורמים סלפים-ג'האדיסטים מרצועת עזה, מנגנוני ביטחון הפנים של תנועת חמא"ס מדכאים את הסלפים, רודפים אותם ואף את נשיהם, חוטפים אותם מבתיהם ומסגדיהם וכולאים אותם בבתי כלא של חמא"ס ומענים אותם. סביר מאד כי שיגורי הרקטות נועד לגרור את ישראל לפגוע בחמא"ס, שכן אין ביכולתם של הסלפים לעשות זאת, ומאחר וישראל רואה בחמא"ס כאחראית לנעשה ברצועה.

אחד המקורות המרכזיים על אודות פעילותם ומצבם של נאמני הסלפיה-ג'האדיה ברצועת עזה הוא "מרכז אבן תימיה ללאעלאם", זרוע תקשורת ותעמולה של הסלפיה-ג'האדיה ברצועת עזה וחצי האי סיני. זרוע תקשורת זו פרסמה בפברואר האחרון ראיון שנערך עם אחד הפעילים של "אחפאד א-צחאבה", בו הוא תוקף את תנועת חמא"ס ומאשים אותה בשיתוף פעולה עם ישראל.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה