יום שני, 27 בפברואר 2017

תומכי המדינה האסלאמית בסיני טוענים כי הלילה שוגרה קטיושה אל עבר ישראל


לפי הצהרות של פעילי ותומכי המדינה האסלאמית בחצי האי סיני, וכן של גורמים סלפים-ג'האדיסטים מרצועת עזה, הלילה (יום שני) שוגרה קטיושה אל עבר דרום ישראל. זוהתה נפילה בשטח פתוח בשער הנגב ולא היו נפגעים או נזק לרכוש. על פי הערכות הרקטה שוגרה מרצועת עזה ולא מחצי האי סיני. לפי שעה אין קבלת אחריות רשמית מצד "אעמאק", מזרועות התקשורת והתעמולה המרכזיות של המדינה האסלאמית.

בחודש האחרון התרחשו מספר תקריות בין "מחוז סיני", השלוחה של המדינה האסלאמית בחצי האי, לבין ישראל מזה ומצרים מזה. תחילה שוגרו טילי גראד אל עבר אילת, ושלושה מהם יורטו בידי מערכת כיפת ברזל. ימים ספורים לאחר מכן התפרסמו ידיעות לפיהן חיל האוויר הישראלי תקף חמישה פעילי "מחוז סיני" עת נסעו במכונית והרגם. בהמשך שוגרו שתי קטיושות אל עבר דרום ישראל, כתגובה על הפגיעה בחמישה.

במקביל, פעילי "מחוז סיני" ממשיכים במלחמתם נגד כוחות הביטחון המצרים. כחלק מהמערכה בין "מחוז סיני" לכוחות הצבא והמשטרה המצרים חילקו אנשי "מחוז סיני" כרוזים שהזהירו את התושבים באל-עריש ורפיח המצרית בל יתקרבו לבסיסי הצבא או משטרה באזור. בנוסף, פורסמו שמות וכתובות של חיילים וקצינים בכוחות הביטחון של מצרים, בכדי שג'האדיסטים יוכלו להתנקש בהם. מעבר לכרוזים, "מחוז סיני" הפיץ תמונה שמראה הוצאה להורג של חמישה אנשים שהואשמו בריגול.

כרוז שקורא לאזרחים בסיני להתרחק מבסיסי צבא ומשטרה
בימים האחרונים נהרגו מספר פלסטינים שלחמו בשורות המדינה האסלאמית. כך, למשל, אמש נודע על מותו של סעיד אבראהים מחמוד סליט, בן 30 מג'נין, בהפצצה של כוחות הקואליציה בסוריה. על פי פרסומים, סליט הוא בוגר האוניברסיטה האמריקאית-ערבית בג'נין. הוא נהרג ביום שבת האחרון. פלסטינים אחרים נהרגו בחזיתות אחרות כגון בעיראק או בסיני. כך, למשל, "מחוז סיני" הודיע לפני כשבוע על מותו של "האח אבו עבד א-רחמן אל-מקדסי", שכינויו מרמז על מוצאו האפשרי כפלסטיני או ישראלי.

פרסום של "מחוז סיני" על מותו של "האח אבו עבד א-רחמן אל-מקדסי"
הודעה על מותו של מוחמד עאדל א-זאמלי, מהעיר רפיח בעזה.
"מחוז סיני" ופעילי המדינה האסלאמית בתוך מצרים מאיימים לפגוע בבני המיעוט הנוצרי קופטי. סרטון וידאו שהופץ בידי המדינה האסלאמית לאחרונה מתאר את הנוצרים הקופטים כגורם בעל השפעה עצומה ושלילית במצרים, גורם שהפר את תנאי המחיה כ"בני חסות" ("אהל א-ד'מה") בארץ מוסלמית, ולכן אינם ראויים עוד להגנה. הסרטון מצטרף לדיווחים שונים המעידים כי ישנה בריחה המונית של נוצרים קופטים מחצי האי סיני, הנמלטים מפני פעילי "המדינה האסלאמית".

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה