יום שישי, 10 בפברואר 2017

שלוחת המדינה האסלאמית בסיני לקחה אחריות על שיגור טילי גראד אל עבר אילת


ביום רביעי בערב יירתה מערכת כיפת ברזל שלושה טילי גראד שוגרו משטח סיני אל עבר אילת. טיל נוסף נחת בשטח פתוח ולא גרם לנפגעים בנפש או ברכוש. כעבור יום שלוחת המדינה האסלאמית בחצי האי סיני ("מחוז סיני") לקחה אחריות על שיגור הטילים (למעלה) ואיימה להמשיך לתקוף את "היהודים והצלבנים" ביתר שאת.

"מחוז סיני" הוא שמו החדש של ארגון "אנצאר בית אלמקדס" (תומכי ירושלים), ארגון הג'האד העולמי המרכזי בחצי האי סיני. ארגון זה החל לפעול ביולי 2012 ובאוגוסט שיגר לראשונה טילים אל עבר אילת. בנובמבר 2014 הפך לשלוחה של המדינה האסלאמית (לשעבר דאע"ש) בסיני ומאז ועד היום הוא נלחם נגד הצבא המצרי שמתקשה לעקור את הנוכחות הג'האדית מחצי האי.

פעילי "מחוז סיני" הם חלק מבני השבטים הבדואים המקומיים וכן פעילי ג'האד מצרים, לובים, סודנים, פלסטינים וכנראה גם ישראלים. בתקופה האחרונה נהרגו מספר פעילים של הארגון, רובם מצרים או תושבי סיני. אחד ההרוגים מכונה "אבו עבד א-רחמן אלמקדסי", כינוי שיכול להצביע על כך שמדובר בישראלי או פלסטיני.

"אבו עבד א-רחמן אלמקדסי" שנהרג בסיני
בשנים האחרונות ביצע "מחוז סיני - אנצאר בית אלמקדס" פיגועים רבים, רובם בתוך חצי האי - מכוונים נגד הצבא המצרי או המשטרה - אך גם בתוך מצרים. ארגון זה הוא שעומד מאחורי פיצוץ מטוס הנוסעים הרוסי באוקטובר 2015. מעבר לכך, הארגון עומד מאחורי מספר שיגורי טילים משטח סיני אל עבר ישראל וכן למתקפות של חמושים שחצו את הגבול בצורה רכובה או רגלית. 

חלק מהתעמולה של "אנצאר בית אלמקדס" פורסם לעתים דרך "מרכז אבן תימיה", זרוע התעמולה והתקשורת של זרם הסלפיה-ג'האדיה בחצי האי סיני וברצועת עזה. גוף זה דיווח כי שוגרו הטילים אל עבר אילת עוד לפני לקיחת האחריות ה"רשמית" של "מחוז סיני", שמגיעה יומיים לאחר ששוגרה רקטה מרצועת עזה לכיוון חבל אשכול, ככל הנראה בידי אחד מהארגונים הסלפים הג'האדיסטיים שפועלים ברצועה. 

במקביל לשיגורים אל עבר ישראל הפיץ "מרכז אבן תימיה" סרטון וידאו חדש שבו ראיון עם "אבו אנס", פעיל של קבוצת "אחפאד א-צחאבה", אחת הקבוצות הסלפיות-ג'האדיות ברצועת עזה. קבוצה זו החלה לפעול ביולי 2015 ומאז לקחה אחריות על עשרות שיגורי טילים מרצועת עזה אל עבר דרום ישראל. בסרטון שהופץ בידי "אבן תימיה" תוקף "אבו אנס" את חמאס השולטת ברצועה ומאשים אותה כי היא משרתת את ישראל ופוגעת בסלפים ברצועה.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה