יום שישי, 25 בנובמבר 2016

קבוצה בשם מאסדת אל-מג'אהדין בפלסטין לקחה אחריות על שריפות שפרצו במקומות שונים

ברשת האינטרנט פורסמה אמש הודעה מטעם "מאסדת אל-מג'אהדין בפלסטין" (גוב האריות של לוחמי הקודש בפלסטין) ובה לקיחת אחריות על ההצתות בחיפה. כפי שדווח באינדיפנדנט הבריטי, הקבוצה לא סיפקה כל הוכחה לטענתה, ההודעה המיוחסת ל"מאסדת אל-מג'אהדין" פורסמה לראשונה בידי "טרור מוניטור" (Terror Monitor) שמנטר פעילות ג'האדית באינטרנט.

להלן ההודעה החדשה שפורסמה ב-24 בנובמבר 2016 בידי "מאסדת אל-מג'אהדין":


קבוצה זו התפרסמה לראשונה בינואר 2012 כאשר היא "הכריזה מלחמה על אמריקה" וטענה כי היא עומדת מאחורי שריפת הענק בנבדה, ארצות הברית. כעבור ארבעה חודשים, קבוצה בעלת שם דומה (רק עם התוספת "פלסטין") לקחה אחריות על מספר הצתות שהתרחשו ברחבי ישראל. ביולי 2013 הקבוצה טענה כי היא עומדת מאחורי הצתה שהביאה לשריפת ענק באריזונה.  

בשלוש הודעות שפורסמו טענה הקבוצה כי היא עומדת מאחורי שריפה שהתרחשה באשקלון ב-8 במאי, כאשר היעד היה בסיס צבאי; ב-10 במאי היה היעד מפעל של התעשייה האווירית בחיפה (בפועל נשרף מפעל לטיסנים); ויום למחרת, בסביבות אום אל-פחם, היה ניסיון להצית אזור מגורים המשמש אנשי קבע וקצינים (ככל הנראה של אחד היישובים באזור). כמו אז כן עכשיו, אי אפשר לדעת האם ההודעות אותנטיות או שמא אלו הסחות דעת שמופצות רק לאחר מעשה.

על מידע שמספק מכון SITE לניטור פעילות טרוריסטית, "מאסדת אל-מג'אהדין" פעילה ברשתות החברתיות והיא מפרסמת תכניה בדרך כלל באמצעות הפורומים המזוהים עם אל-קאעדה והג'האד העולמי. כל הודעותיה, גם האחרונה, מופקות בידי זרוע תעמולה בשם "אל-ריאח". הסמל של הקבוצה (באדיבות SITE) מראה את ספר הקוראן מונח לפני כדור הארץ, כאשר משני צדדיו דגלים שחורים ושם הקבוצה כתוב מתחת.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה