יום שלישי, 3 במאי 2016

תומכי המדינה האסלאמית ברצועת עזה מאיימים על חמא"ס וישראל בסרטון וידאו חדש


תומכי המדינה האסלאמית ברצועת עזה פרסמו בימים האחרונים סרטון וידאו חדש שמהלל את הפיגועים נגד ישראל ומסית להמשך המתקפות נגד יהודים. הסרטון, אשר הופץ תחת הכותרת "פלסטין אל-ח'לאפה" (פלסטין של ח'ליפות), הופק בידי זרוע מדיה לא מוכרת בשם "אשהאד אל-אעלאמיה". אורכו של הסרטון כעשר דקות והוא מלווה בכתוביות באנגלית.

ברצועת עזה ישנן מספר התארגנויות וקבוצות המזוהות עם המדינה האסלאמית בפרט ועם זרם הסלפיה-ג'האדיה בכלל. התארגנויות שכאלו עומדות מאחורי מרבית שיגורי הטילים שהתבצעו מרצועת עזה אל עבר דרום ישראל מאז הסתיים מבצע צוק איתן. בין אלו אפשר לציין את "תומכי המדינה האסלאמית בירושלים", "פלוגת השיח' עמר חדיד בירושלים" וקבוצות נוספות. הנוכחות הסלפית-ג'האדית ברצועה מהווה איום קודם כל עבור חמא"ס, בעיקר נוכח עליית המדינה האסלאמית בסוריה ועיראק אשר הקרינה לכל עבר.

בסרטון תוקפים תומכי המדינה האסלאמית בעזה את משטר תנועת חמא"ס ומאשימים אותה בהיותה "סוכנת של ישראל", עריצה וכופרת בדיוק כמו יתר המשטרים במדינות ערב והאסלאם (כגון מצרים או תורכיה). הסרטון מתייחס לכך שאנשי חמא"ס ברצועה עוצרים סלפים שמנסים לשגר טילים אל עבר ישראל. בנוסף, הסרטון מעודד את המשך האלימות נגד ישראל ומסית לביצוע עוד פיגועי בודדים נגד יהודים.

בסרטון משולבים קטעים מתוך נאומו של אבו בכר אל-בגדאדי, מנהיג המדינה האסלאמית שנחשב כ"ח'ליף", בו הוא קרא ל"שחרור פלסטין" מידי היהודים.  כזכור, בסוף דצמבר 2015 פורסם קטע אודיו של אל-בגדאדי שבו קרא למלחמה נגד מדינת ישראל והיהודים. אל-בגדאדי איים ש"נפעל כדי להרוג יהודים ולשחרר את פלסטין. כן, פלסטין, שהיהודים חשבו ששכחנו אותה. נגיד ליהודים: לא שכחנו את פלסטין לרגע, ובעזרת אללה לא נשכח אותה."


באוקטובר ונובמבר 2015, כאשר היה נדמה כי ישראל נמצאת בשיאו של גל פיגועי יחידים וההסתה לרצח יהודים ברשתות החברתיות געשה, פורסמו מספר סרטוני תעמולה של המדינה האסלאמית שקראו להמשך הפיגועים ולשחיטת "צאצאי הקופים והחזירים". הסרטונים שהופצו במסגרת "מתקפת התעמולה" הזו הכילו כולם איום דומה, לפיו המדינה האסלאמית "בדרכה לירושלים".

ההסתה לרצח יהודים הגיעה גם מסומליה, כאשר בתחילת דצמבר פורסמה הודעה מטעם "חרכת א-שבאב אל-מג'אהדין" (תנועת לוחמי הקודש הצעירים) המזוהה עם אל-קאעדה, בה קריאה לרצח יהודים באשר הם (חיילים ואזרחים כאחד) ובכל מקום בו ימצאו, כמו גם קריאה לפגוע באינטרסים של "היהודים ובני בריתם" בכל מקום. 


______________________________
מקור: https://twitter.com/Vevsvd3

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה