יום שישי, 25 במרץ 2016

סרטון וידאו חדש של תומכי המדינה האסלאמית מהלל את מתקפת הטרור בבריסל וקרוא למתקפות נוספות באירופה


סוכנות "אל-בתאר" להפקות מדיה, זרוע תקשורת של תומכי המדינה האסלאמית, פרסמה לפני שעות אחדות סרטון וידאו חדש שמהלל את המחבלים שביצעו את מתקפת הטרור בבריסל וקורא למתקפות נוספות על אדמת אירופה. הסרטון באורך כ-10 דקות והוא מתורגם לאנגלית. הסרטון פותח בסצנות מתוך זירת הפיגוע בשדה התעופה שבבריסל ובתחילתו צילום של מפת אירופה עולה בלהבות ואף של המועמד הרפובליקני לנשיאות, דונלד טראמפ, שגם הוא "עולה בלהבות".

בסרטון משולב נשיד (מזמור) שקורא למוסלמים להצטרף לג'האד, כמו גם הסברים אודות המתקפה. כך למשל, לפי הסרטון, השתתפות בלגיה בקואליציה הבין-לאומית שמפציצה את מעוזי המדינה האסלאמית בסוריה-עיראק היא הסיבה מדוע נבחרה המדינה כיעד למתקפת הטרור. שני בלגים ג'האדיסטים מופיעים בסרטון של "אל-בתאר", אחד בשם "אבו קעקאע הבלגי" והשני בשם "ד'ו קרניין הבלגי", שניהם השתתפו במתקפת הטרור שפקדה את פריז בנובמבר 2015.

ההודעה של המדינה האסלאמית, בה נלקחה אחריות לפיגוע בבריסל
ברשתות החברתיות גולשים ג'האדיסטים ממשיכים להלל את מתקפת הטרור בבריסל, שגבתה את חייהם של כשלושים בני אדם ופצעה עשרות אחרים. במסגרת התעמולה נגד בלגיה, אירופה והמערב בכלל נעשה שימוש בתיוגים (למשל: "פשיטת בריסל"), תמונות, סרטונים והודעות קצרות, שבכולם איומים להמשך הג'האד על אדמת אירופה.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה