יום שבת, 16 בינואר 2016

אל-קאעדה במגרב האסלאמי נטל אחריות על מתקפת הטרור בבורקינה פאסו


ארגון אל-קאעדה בארצות המגרב האסלאמי, השלוחה של אל-קאעדה בצפון-מערב אפריקה, נטל אחריות על הפיגוע בבורקינה פאסו, בו נרצחו קרוב לשלושים בני אדם במתקפה על בית מלון "ספלנדיד" בבירה וואגדוגו. על פי ההודעה שהופצה ברשתות החברתיות היום (שבת) בידי "אל-אנדלס", זרוע המדיה של אל-קאעדה במגרב האסלאמי, את המתקפה על בית המלון ביצעו פעילי קבוצת "אל-מראבטון" שבראשה עומד סתום העין מח'תאר בלמח'תאר.

בית המלון "ספלנדיד" נחשב ל"פופולארי מאוד בקרב עובדי או"ם ואזרחים זרים ששוהים בבורקינה פאסו". על פי הדיווחים, הנרצחים בפיגוע הם אזרחים של 18 מדינות שונות. המחבלים פוצצו מטעני חבלה, הציתו רכבים וירו לכל עבר. חלק מהשוהים במלון כבני ערובה והם שוחררו במבצע צבאי של כוחות הביטחון של בורקינה פאסו ושל כוחות קומנדו צרפתיים שמוצבים במדינה.

לפני שעות בודדות פרסמה זרוע המדיה "אל-אנדלס" קטע אודיו מתוך שיחת טלפון שביצעו אנשי "אל-אנדלס" עם המחבלים שאחראים למתקפה על בית המלון "ספלנדיד". בשיחה זו מועבר איום לצרפתים שהם עתידים לחוות מתקפות נוספות. זוהי המתקפה השנייה שפעילי אל-מראבטון מוציאים אל הפועל בחודשים האחרונים נגד יעד המזוהה עם המערב.  בנובמבר דאשתקד ביצעו שניים מפעילי הקבוצה את המתקפה על בית המלון רדיסון שבבמקו, בירת מאלי.

במתקפה במלון רדיסון נרצחו כעשרים בני אדם ורבים אחרים נפצעו. שני הפיגועים - זה שהתרחש אמש בבורקינה פאסו וזה שהתרחש במאלי - בוצעו באותה מתכונת, כאשר המחבלים נכנסים לבית המלון, יורים לכל עבר, מפוצצים מטעני חבלה ולוקחים את השוהים במלון כבני ערובה. ייתכן מאד כי מתקפות נוספות יתרחשו בעתיד, בעיקר לאור המשך האיומים כלפי צרפת והמערב ה"צלבניים".

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה