יום שלישי, 24 בנובמבר 2015

המדינה האסלאמית בבנגלדש נטלה אחריות על שלוש תקיפות: ניסיון התנקשות במיסיונר איטלקי, רצח בן המיעוט הבהאי ופוליטיקאי מקומי


השלוחה של המדינה האסלאמית בבנגלדש נטלה אחריות על שורת רציחות וניסיונות התנקשות בזרים ויריבים פוליטיים במדינה. לפי ההודעה שפורסמה ברשתות החברתיות, פעילי השלוחה עומדים מאחורי ניסיון התנקשות בחייו של רופא ומיסיונר איטלקי בשם פיורו פרולרי, אשר נורה באמצעות אקדח עם משתיק קול. ההתקפה התרחשה במחוז דינאג'פור, כארבע מאות קילומטרים מהבירה דאקה.

לפי ההודעה, פעילי המדינה האסלאמית עומדים מאחורי שתי מתקפות נוספות: באחת הותקף גורם בכיר מקרב המיעוט הבהאי בבנגלדש ובשנייה הותקף פוליטיקאי בנגלי. בספטמבר האחרון נרצח עובד סיוע איטלקי ובאוקטובר נרצח עובד סיוע יפני. שתי המתקפות הללו יוחסו גם כן לשלוחה הבנגלית של המדינה האסלאמית. בתחילת נובמבר פורסמה הודעה מטעם שלוחה זו ממנה עולה כי הותקפה תחנת משטרה בדאקה.

בבנגלדש נוכחות לא מוסתרת של גורמים המזוהים עם אל-קאעדה, כמו למשל "אנצאר אל-אסלאם" (תומכי האסלאם) בבנגלדש או "אנצאר אללה קבוצת בנגלה" (תומכי אללה בבנגלדש). גורמים אלו הם שעומדים מאחורי שורה של רציחות והתנקשויות בבלוגרים חילוניים שידועים כמבקרים של האסלאם הפוליטי והרדיקלי במדינה, כמו גם באישים פוליטיים שמתנגדים לפעילות האסלאמיסטים בארצם.

עדכון (דצמבר): המדינה האסלאמית נטלה אחריות על פיגוע תופת במסגד של הזרם האחמדי בבנגלדש. על פי הידוע, שלושה אנשים נפצעו בפיגוע והמחבל שפוצץ עצמו נהרג במקום.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה