יום ראשון, 15 בנובמבר 2015

ג'האדיסטים בטוויטר משתמשים בתיוג (האשטג) "פריז לפני רומא"

לפני כשעתיים (שעון ישראל) החלו ג'האדיסטים תומכי המדינה האסלאמית ברשת החברתית טוויטר להשתמש בתיוג (האשטג) "פריז לפני רומא", במסגרתו הם מהללים את הפיגועים בפריז ומאיימים לבצע פיגועים נוספים באיטליה. הציוץ הראשון במסגרת תיוג זה פורסם בידי גולש המכנה עצמו "עבד אל-עזיז" (ezzislams), אשר ביקש מחבריו ויתר הגולשים להפיץ את המסר. בציוץ השני, אשר פורסם בידי גולש המכנה עצמו "אל-ג'ילאני" (daish90) נוסף לתיוג "פריז לפני רומא" גם התיוג "הלילה".

"אל-ג'ילאני" מפעיל בלוג בעל סיומת של צרפת (fr) והוא עומד מאחורי כתיבת מסמך שפורסם אמש תחת הכותרת "אנו אלו שהצתנו את פריז. תמותו בזעמכם". משפט זה זהה לפרסום של "מחוז סיני" של המדינה האסלאמית אשר נטלו אחריות על הפלת מטוס הנוסעים הרוסי מעל שמי חצי האי סיני. כך, למשל, בהודעות של "מחוז סיני" נאמר כי "אנו אלו שהפלנו אותו, תמותו בזעמכם".

"אנו אלו שהצתנו את פריז"
גולש אחר, המכנה עצמו בשם "כובש רומא" (RO3B_41) שיתף גם הוא את התיוג "פריז לפני רומא" ואף הוסיף שלושה תיוגים נוספים: "דמשק לפני בגדאד"; "בגדאד לפני ריאד" ו"ריאד לפני פריז". ארבעה תיוגים אלו גם תורגמו לאנגלית בידי גולשת תומכת המדינה האסלאמית המכנה עצמה בשם "אום זוביידה" ו"בת שתי ההגירות" (bint_hijratyn). ייתכן כי שמה של גולשת זו יכול לרמז על מעבר ממדינה אחת לאירופה ומשם לסוריה-עיראק.

2 comments:

  1. חשבונות הטוויטר לא פעילים יותר

    השבמחק
    תשובות
    1. זה קורה בדרך כלל, במיוחד לאור המאבק בתעמולה הג'האדית ברשתות החברתיות. עם זאת, שים לב שהמסמך שפורסם בידי "אלג'יאלני" עודנו זמין.

      מחק