יום שבת, 14 בנובמבר 2015

המדינה האסלאמית נטלה אחריות על סדרת הפיגועים בפריז

המדינה האסלאמית נטלה אחריות על סדרת הפיגועים שהתרחשו אמש (שישי, 13 בנובמבר) בפריז. לפי שעה ידוע על 129 בני אדם שנרצחו בפיגועים ועוד מאות אחרים שנפצעו, חלקם נמצאים במצב קשה מאד. לפי ההודעה, אשר פורסמה במקור בערבית וצרפתית, "קבוצה של מאמינים מחיילי הח'ליפות" הוציאו לפועל מתקפה ב"בירת הזנות והזימה, נושאת הצלב המובילה באירופה - פריז." בהודעה נכתב כי המתקפה בוצעה בידי שמונה מחבלים "מצוידים בחגורות נפץ ורובי סער." להודעה הכתובה נלוותה גם הודעת אודיו.

מסמך נטילת האחריות שפורסם בידי המדינה האסלאמית
ג'האדיסטים תומכי המדינה האסלאמית ברשתות החברתיות מברכים על הפיגועים ומאיימים לבצע פיגועים נוספים. כך, למשל, אחד מהם איים בחשבון הטוויטר שלו, בו הוא כתב באנגלית, כי כפי שהצרפתים מטילים טרור, כך הם יסבלו מטרור בארצם."זו מתמטיקה כה פשוטה. כפי שאתם הורגים כך אתם תהרגו." בציוץ אחר הוא כתב: "היה לכם קל להפציץ את אנשינו באדמות הח'ליפות. מתקפת פריז הייתה רק ההתחלה בקרוב אתם תגלו עוד, פרחחים." ראוי לציין כי חשבון טוויטר זה הושהה לאחר פרסום הציוצים האמורים.

בשנתיים האחרונות פרסמה המדינה האסלאמית מספר סרטוני תעמולה בהם איומים לפגוע בצרפת וקריאה למוסלמים הצרפתים שיצטרפו לג'האד האלים ויישמו אותו בארצם. בדצמבר 2014 פורסם סרטון וידאו ובו קריאה המכוונת למוסלמים בצרפת בכדי שיבצעו פיגועים בסגנון "זאב בודד" נגד יעדים שונים בצרפת ו"יקחו דוגמא" ממוחמד מראח, המחבל מטולוז. גם אמדי קוליבלי, שביצע את הפיגוע במרכול הכשר בפריז, מיד לאחר הפיגוע של האחים קואשי במערכת המגזין שרלי הבדו (ינואר 2015), פעל מטעם המדינה האסלאמית ונשבע אמונים לעומד בראשה - "הח'ליף" אבראהים ("אבו בכר אל-בגדאדי").

בשנה האחרונה פורסמו סרטוני תעמולה נוספים של המדינה האסלאמית אשר כוונו לקהל היעד דובר הצרפתית. כך, למשל, בסוף מארס פורסם סרטון וידאו בו דובר-צרפתית שקורא למוסלמים להגר לשטח הח'ליפות (סוריה-עיראק) או לחילופין לבצע פיגועים בצרפת, כפי שעשו מוחמד מראח ואמדי קוליבלי. אזרחי צרפת מעורבים בפעילות אלימה הן במזרח התיכון והן בצרפת עצמה. ידוע כי צרפתים שלחמו בשורות המדינה האסלאמית נהרגו בקרבות או בפיגועי התאבדות. מהדי נמוש למשל, המחבל שביצע את הפיגוע במוזיאון היהודי בבריסל, בלגיה (מאי, 2014), הוא אזרח צרפתי שלחם בשורות המדינה האסלאמית וחזר לאירופה.

לקריאה נוספת:
צבי בראל, "טרור בפריז: הפיגועים לא בהכרח מצביעים על שינוי במדיניות החוץ של דאעש", הארץ, 14.11.2015.
Jason Burke, "Islamic State 'goes global' with Paris attacks", the guardian, 14.11.2015.
____________________________________________

מקור (ערבית וצרפתית): http://justpaste.it/attaqueParis
המסמך תורגם לאנגלית. ראו: http://justpaste.it/ParisWWED

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה