יום שבת, 31 באוקטובר 2015

קבוצת אנצאר אל-אסלאם בבנגלדש נטלה אחריות על רצח שני בלוגרים"אנצאר אל-אסלאם" (תומכי האסלאם) בבנגלדש, קבוצה המזוהה עם השלוחה של אל-קאעדה בתת היבשת ההודית, פרסמה לפני שעות אחדות נטילת אחריות על שתי תקיפות שונות של שני מוציאים לאור "חילונים". השניים, אחמדור רשיד תוטול ופייסל ארפין דלפון, הותקפו בבירה דאקה. במתקפות נפצעו בלוגרים וכותבים נוספים. נטילת האחריות פורסמה בבנגלית ובאנגלית.

בהודעה שפרסמה "אנצאר אל-אסלאם" בחשבון הטוויטר שלה הואשמו הנרצחים כי הוציאו לאור ספרים בהם חולל כבודו של הנביא מוחמד; משום כך הם "גרועים" יותר מהסופרים שכתבו אותם. המוציאים לאור שנרצחו, כך נכתב, ניהלו מלחמה נגד דת האסלאם "בכל מובן אפשרי". ההודעה חתומה בידי המופתי עבדאללה אשראף, דובר "אנצאר אל-אסלאם" (אל-קאעדה בתת היבשת ההודית).

נטילת האחריות על רצח המוציאים לאור
"אנצאר אל-אסלאם" עומדת מאחורי מסע רציחות של בלוגרים אתאיסטים המוגדרים כ,כופרים" ו,אויבי האסלאם". כולם נרצחו באותה השיטה ובאותם הכלים, כאשר רוצחיהם השתמשו בכלי נשק קרים כגון מצ'טות לצורך התקיפה. שלושה בלוגרים, אוויג'יט רוי, וושיקור רחמן ואנאנטה ביז'וי דס, נרצחו מאז פברואר האחרון. כעבור שישה חודשים לערך נרצח בלוגר נוסף בשם נילוי צ'אודרי

חשבון הטוויטר של אנצאר אל-אסלאם בו פורסמה נטילת האחריות על הרצח האחרון החל לפעול במאי השנה. לחשבון זה יש 838 עוקבים ופורסמו בו 13 "ציוצים". אחד ה"ציוצים" האחרונים מפנה לחשבון חדש שעתיד לשרת את הקבוצה. חשבון זה החל לפעול ב-28 ביולי, יש לו 170 עוקבים ופורסמו בו עד כה 13 "ציוצים". 


_________________________________

מקור: https://twitter.com/Ansar_Islam_BD/status/660480690593615872

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה