יום ראשון, 25 באוקטובר 2015

אל-קאעדה פרסם את המהדורה השנייה של המגזין א-רסאלה


אל-קאעדה בסוריה פרסם את המהדורה השנייה של "א-רסאלה" (המסר או האיגרת), מגזין אינטרנטי באנגלית הנקרא על שמה של זרוע מדיה שאמונה על הפקת והפצת פרסומים באנגלית. במהדורה החדשה 95 עמודים הכוללים תמונות, מאמרים, ראיונות, הדרכה בנוגע להעברת מסרים בצורה מוצפנת ואנקדוטות שונות מחיי ג'האדיסטים בחזיתות שונות כגון סוריה, תורכסטאן (מערב סין), אפגניסטן ועוד. המהדורה החדשה פורסמה תחת הכותרת "הניצחון אוהב הֲכָנָה".

המהדורה החדשה לוותה ב"יחסי ציבור": סרטון וידאו קצר (קדימון) שהופץ בתאריך 21 באוקטובר הראה ג'האדיסט שלובש ציוד צבאי לקראת יציאתו לקרב. הקריין ברקע קורא למוסלמים להתכונן ולהצטרף למערכת הג'האד. בין היתר, במהדורה החדשה מאמר שעוסק ב"ג'יש אל-פתח" (צבא הכיבוש), גוף שמאגד את ג'בהת א-נצרה וקבוצות מורדים סלפיות נוספות, הפועל במישור הצבאי והאזרחי בכדי לבסס שלטונו באזורים שנפלו לידי המורדים.

המהדורה הראשונה של "א-רסאלה" פורסמה ביולי האחרון. לפי יורם שוייצר ואדם הופמן, חוקרים במכון למחקרי ביטחון לאומי, הפקת המגזין מסמלת את ניסיונותיו של אל-קאעדה לשקם את המוניטין שלו בקרב ג'האדיסטים, זאת לאור התחרות מול המדינה האסלאמית על הובלת תנועת הג'האד העולמי. מגזין זה דומה בעיצובו ותוכנו ל"אינספייר", מגזין הטרור המוכר שמופק בידי אל-קאעדה בחצי האי ערב (תימן).

במהדורה החדשה ראיון עם "אבו חמזה אוסטרלי", אזרח אוסטרלי שהתאסלם לפני 2001, נסע לאפגניסטן ושם הצטרף למנות אימונים של אל-קאעדה. מהראיון עמו עולה כי הוא היה לוחם בצבא האוסטרלי, שם צבר ידע ומיומנות של לחימה בטרור וטקטיקות ללוחמת גרילה אשר סייעו לו בלוחמה נגד האמריקאים שפלשו לאפגניסטן לאחר פיגועי ה-11/9. הידע והמיומנויות שלו כיום משמשים אותו כמדריך במסגרת "ג'יש נצרה" (צבא הסיוע), גוף שפועל בתוך ג'בהת א-נצרה. 

מאמר אחר עוסק בתנועת הג'האד האויגורית שנלחמת נגד הסינים במה שמכונה תורכסטאן המזרחית (חבל שינגיאנג במערב סין) . בנוסף ישנם מאמרים שונים התוקפים את המדינה האסלאמית, את חזבאללה, את נשיא סוריה אסד ואת הקואליציה הבין-לאומית שמטוסיה מפציצים יעדי ג'האדיסטים בסוריה ועיראק. על תמונה של הנשיא פוטין נכתב כי "כפי שהרי אפגניסטן היו הקברים שלך, כך יהיו גם הרי סוריה". על תמונתו של הנשיא האמריקאי ברק אובמה נכתב: "עבור כל פרעה יש משה".

במגזין משולבות שתי הודעות מאת אבו מוחמד אל-ג'ולאני, מנהיג "ג'בהת א-נצרה" (חזית הסיוע), השלוחה הסורית של אל-קאעדה, בהן הוא מציע פרסים ספיים גבוהים עבור תפיסתם או הריגתם של בשאר אל-אסד נשיא סוריה וחסן נצראללה מנהיג חזבאללה. פרס בסך 3 מיליון אירו מוצע על ראשו של אסד ופרס בסך 2 מיליון אירו מוצע על ראשו של נצראללה.לקריאת המהדורה השנייה המלאה, לחצו כאן.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה