יום רביעי, 14 באוקטובר 2015

סרטון וידאו חדש של ג'מאעת אבו סיאף מתעד ארבעה חטופים, מתוכם אזרחי קנדה, נורבגיה והפיליפינים


"ג'מאעת אבו סיאף" (קבוצת אבו סיאף) הפיליפינית פרסמה אמש (שלישי) סרטון וידאו חדש ובו תיעוד של ארבעה חטופים: שלושה גברים ואישה. שניים מהחטופים הם אזרחים קנדים, אחד אזרח נורבגי והאישה אזרחית פיליפינית. שלושת הגברים בסרטון פונים לממשלת קנדה והפיליפינים בכדי שיפסיקו את המתקפות על הקבוצה. החטופה לא מדברת כלל.

שלושת הגברים הם רוברט הול וג'ון רידסדל מקנדה וקיארטן סקינגסטד מנורבגיה. שמה של האישה החטופה הוא מריטס פלור. הארבעה נחטפו בידי הקבוצה בספטמבר האחרון עת שהו במלון-חוף (ריזורט) שבאתר תיירותי בדרום המדינה. בסרטון, אשר אורכו כשתיים וחצי דקות, נראים פעילי "אבו סיאף" חמושים ורעולי פנים. דובר הקבוצה אומר באנגלית כי משא ומתן על שחרור החטופים יתחיל רק לאחר שהמתקפות ייפסקו.

קבוצת "אבו סיאף" היא אחת הקבוצות המוסלמיות הבדלניות שפועלות בדרום הפיליפינים, מדינה בעלת אוכלוסייה נוצרית קתולית. מדובר בקבוצה המסוכנת ביותר מבין הבדלנים הפיליפינים, אשר עומדת מאחורי שורה ארוכה של פיגועים וחטיפות של תיירים למטרות כופר. במקרים רבים פעילי ההקבוצה הוציאו להורג את חטופיהם.

גם בשנים האחרונות לא פסקו החטיפות המבוצעות בידי פעילי הקבוצה. כך, למשל, ב-26 בדצמבר 2012 פרסמו פעילי "אבו סיאף" סרטון וידאו שמראה חטוף אוסטרלי. כשלושה חודשים לאחר מכן פורסם וידאו נוסף בו איימו פעילי הקבוצה להוציא את החטוף להורג "בצורה לא רגילה". ב-23 בספטמבר 2014 פורסם סרטון וידאו נוסף של אבו סיאף בו מתועד חטוף גרמני, אשר שוביו מאיימים להוציאו להורג אם לא יקבלו דמי הכופר.

ב-6 בדצמבר 2014 דווח על אזרח שוויצרי שנחטף בידי הקבוצה וישב בשבי כשנתיים, אך בסופו של דבר הצליח לחסל את אחד משוביו ולברוח לחופשי. ב-19 במאי 2015 נשבעו פעילי "אבו סיאף" אמונים למדינה האסלאמית והעומד בראשה, אבו בכר אל-בגדאדי. באוגוסט השנה ערפו פעילי הקבוצה את ראשו של חטוף פיליפיני, מנהיג של אחד הכפרים בדרום המדינה. על גופתו ערופת הראש הונח מכתב ובו איום להוציא להורג בצורה דומה שני אנשי צבא פיליפינים שנחטפו גם כן.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה