יום ראשון, 6 בספטמבר 2015

הודעה חדשה של 'אחפאד א-צחאבה אכנאף בית אל-מקדס - עזה': נטילת אחריות על שיגור שני טילים אל עבר בסיס כיסופים


"אחפאד א-צחאבה - אכנאף בית אל-מקדס - עזה" (צאצאי בני לוויתו של הנביא מוחמד - סביבות ירושלים - עזה) נטלה אחריות על שיגור שני טילים אל עבר בסיס כיסופים. לפי הודעה שפורסמה אתמול (5 בספטמבר) בחשבון הטוויטר של הקבוצה, שני הטילים שוגרו בשעות הערב המאוחרות של יום שלישי, 1 בספטמבר. בתאריך זה שוגרו שני טילים אל עבר קיבוץ נתיב העשרה.

"אחפאד א-צחאבה" היא קבוצה סלפית-ג'האדית שפועלת ברצועת עזה ל"יישום השריעה האסלאמית באמצעות הג'האד בדרכו של אללה". קבוצה זו החלה לפעול בסוף יולי-תחילת אוגוסט השנה ומאז נטלה אחריות על שיגורי טילים אל עבר יעדים שונים בדרום ישראל ביניהם נתיבות, המועצה האזורית חבל אשכול, בסיס זיקים וקיבוצים בעוטף עזה.

נטילת אחריות על שיגור שני טילים אל עבר בסיס כיסופים.
בפוסטים קודמים כתבתי כי על פניו, לא נראה שמדובר בקבוצה המזוהה עם המדינה האסלאמית, מאחר ובהודעותיה השונות לא היה אזכור ל"ח'ליפות" או שבועת אמונים (ביעה) ל"ח'ליף" אבו בכר אל-בגדאדי. יחד עם זאת, מספר הצהרות של ג'האדיסטים אשר פורסמו לאחרונה מרמזות כי "אחפאד א-צחאבה" אכן קשורה למדינה האסלאמית.

כך, למשל, גולש המזהה עצמו כתושב עזה ביקש להזכיר לחבריו כי היחידים ש"נקמו" בישראל בתגובה לרציחתו של התינוק עלי דוואבשה בכפר דומא היו תומכי המדינה האסלאמית. ל"אזכור" זה, אשר פורסם היום (ראשון) ברשת החברתית טוויטר, צורף קישור למסמך בו נטילות האחריות שפרסמה "אחפאד א-צחאבה" בתגובה לרצח.

לפי המסמך, אשר פורסם במקור לפני יותר מחודש ימים, "אחפאד א-צחאבה" הוא למעשה שם המשמש את קבוצת "אנצאר אל-דולה אל-אסלאמיה" (תומכי המדינה האסלאמית) בעזה, אחת הקבוצות הג'האדיסטיות המרכזיות מרצועת עזה שפועלות בהשראת המדינה האסלאמית ומזוהות עמה. 

בשנתיים האחרונות הופיעו ברצועת עזה התארגנויות שונות המזוהות עם המדינה האסלאמית. כזו היא "פלוגת השיח' עומר חדיד" אשר החלה לפעול ביולי השנה. התארגנויות נוספות אימצו שמות כגון "אל-נצרה אל-מקדסיה" (התמיכה הירושלמית); "תומכי המדינה האסלאמית בעזה";  "בני המדינה האסלאמית" ו"תומכי השריעה בירושלים". אלו פועלות הן במישור התעמולתי והן במישור הצבאי לא רק נגד ישראל, כי אם גם נגד תנועת חמא"ס ואף נגד כוחות צבא מצרים ברפיח.  

______________________________
מקורות (חשבונות טוויטר של אחפאד א-צחאבה):
https://twitter.com/AhfdSah1
https://twitter.com/Ahfdsah00

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה