יום רביעי, 30 בספטמבר 2015

הודעה חדשה של אנצאר-אללה קבוצת בנגלה: הכחשת פרסומה של רשימת חיסול


חזית התקשורת האסלאמית העולמית, מזרועות המדיה המרכזיות של אל-קאעדה, פרסמה ביממה האחרונה הודעה חדשה מטעם "אנצאר-אללה קבוצת בנגלה", לפיה רשימת החיסול שפורסמה לאחרונה מזויפת וכי הקבוצה אינה מעורבת בשום אופן בהכנת רשימה שכזו.

בהודעה נכתב כי פרסומי הקבוצה מופצים אך ורק דרך "חזית התקשורת האסלאמית העולמית" וכל פרסום שאינו מופץ באמצעות זרוע מדיה זו אינו מהימן. עוד נכתב כי "עבור המטרות [יעדים לחיסול], הם יודעים מי הם... חכו, כי גם אנו מחכים לכם."

בסוף ההודעה הבהרה לפיה פרסומי "אנצאר-אללה" יופצו דרך החשבונות של "חזית התקשורת האסלאמית העולמית" בפורומים שמוח' אל-אסלאם ואל-פדאא' אל-אסלאמיה, כמו גם חשבונותיה ברשת החברתית הטוויטר. להודעה המלאה של "אנצאר-אללה" מתוך האתר Jihadology, לחצו כאן.

הידיעה בדבר רשימת חיסול בין-לאומית של כותבים ובלוגרים בנגלים פורסמה לראשונה ב"גארדיאן" לפני כשבוע. הידיעה באה לאחר חודשים בהם קיצוניים המזוהים עם אל-קאעדה רצחו באכזריות ארבעה בלוגרים שמתנגדים לנוכחות האסלמאיסטית בארצם. על פי ה"גארדיאן", רשימת החיסול כללה מלבד בלוגרים בנגלים גם כאלו שמתגוררים באנגליה, גרמניה, שבדיה, ארצות הברית וקנדה.

הבלוגרים הבנגלים נרצחו כולם באותה הצורה, כאשר תוקפיהם השתמשו בכלי נשק קרים כמו מצ'טות וסכינים. את האחראיות לרציחות נטלה קבוצה בשם "אנצאר אל-אסלאם בנגלה" המזוהה עם אל-קאעדה בתת היבשת ההודית. ייתכן כי עובדה זו הפכה את הידיעה על פרסומה של רשימת חיסול, לכאורה בידי "אנצאר-אללה", לאיום ממשי הנשקף לכותבים ובלוגרים.

רומאנה האשם, פוסט-דוקטורנטית ופעילה נגד גזענות, מופיעה ברשימת החיסול. בחשבון הטוויטר שלה היא כתבה כי האיום לרצוח אותה אינו ברור לה. "למה אני, אישה מוסלמית, [מופיעה] ברשימת חיסול של אסלאמיסטים?", שאלה. ב"ציוץ" אחר כתבה כי כלל לא בטוח שהרשימה אכן פורסמה בידי "אנצאר-אללה". בלוגר בנגלי המתגורר בבריטניה ואשר שמו הופיע ברשימת החיסול סיפר כי אינו חושש לחייו.

רציחתם של הבלוגרים החילונים בבנגלדש הביא גוף חילוני בשם "איחוד ההומאניים האתיים הבין-לאומי" לצאת להפגנות מחאה, בדרישה שהממשלה הבנגלית תפעל בכדי להסיר את האיום הנשקף מכיוונם של קיצוניים אסלאמיסטים, להגן על חייהם של כותבים ובלוגרים במדינה ולהבטיח את חופש הביטוי הדיבור.


__________________________
מקורות
https://www.alfidaa.info/vb/showthread.php?t=113668
https://twitter.com/J_Eielamiya3

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה