יום שבת, 26 בספטמבר 2015

תנועת אל-שבאב אל-מג'אהדין פרסמה וידאו חדש המתעד כיבוש בסיס של צבא בורונדי


"חרכת אל-שבאב אל-מג'אהדין" (תנועת לוחמי הקודש הצעירים), מיליציה סומלית המזוהה עם אל-קאעדה, הפיצה בימים האחרונים סרטון וידאו חדש המתעד פשיטה על בסיס של "האיחוד האפריקאי", הריגת חיילים שנמצאים בו ולקיחת אמצעי לחימה רבים כשלל מלחמה. הסרטון באורך כחצי שעה והוא הופק בידי "אל-כתאא'ב", זרוע המדיה של אל-שבאב. המתקפה התרחשה בסוף יוני האחרון.

לאור המצב הביטחוני השורר בסומליה בשנים האחרונות שלח "האיחוד האפריקאי" כוח משימה צבאי (AMISON) שמורכב מחיילים ממדינות שונות באפריקה. מטרת הכוח היא למגר את שלטון "אל-שבאב" באזורים שנכבשו בידי המיליציה ולהסיר את האיום שמציבה המיליציה על סומליה ועל המדינות השכנות. על פי דיווחים בכלי התקשורת, במתקפה נהרגו עשרות חיילים אפריקאים, רובם מצבא בורונדי.

הסרטון, אשר פורסם תחת הכותרת "נוקמים את כבוד נביאנו", מתעד את המתקפה על הבסיס הממקום בעיר לגו שלב אחרי שלב החל בהסתערות עליו ועד לחדירת פעילי "אל-שבאב" אל תוכו; תוך שהם הורגים את חיילי AMISON שמגנים עליו ואף מחללים את גופותיהם. מלבד הרג החיילים ולקיחת השלל מתועדים פעילי "אל-שבאב" נכנסים אל מאהל שכנראה שימש ככנסייה ושוברים את הצלב שהיה במקום.

הערה: הסרטון ערוך.___________________________________________
מקורות
http://justpaste.it/nxpk
הסרטון המלא: https://archive.org/details/Gzwt_Althar-001

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה