יום שישי, 25 בספטמבר 2015

אנצאר אל-אסלאם בבנגלדש ממשיכה להטיל אימה על בלוגרים במדינה


ביוני השנה פרסמתי פוסט תחת הכותרת "פחד וטרור בבנגלדש" שעסק בתופעה צוברת תאוצה במדינה זו - רדיפה ורצח של בלוגרים אתאיסטים שפועלים נגד האסלאם הרדיקלי במדינתם. כפי הנראה, מספר הבלוגרים המותקפים ממשיך לגדול. מאחורי גל הרציחות עומדים פעילי "אנצאר אל-אסלאם בנגלה" (תומכי האסלאם בבנגלדש), שגם נטלו אחריות על רציחתו של בלוגר נוסף, בשם נילוי צ'אודרי, בתחילת אוגוסט.

שלושה בלוגרים, אוויג'יט רוי, וושיקור רחמן ואנאנטה ביז'וי דס. נרצחו מאז פברואר האחרון. הרציחות בוצעו לעיני עדים ועוברי אורח ובצורה דומה, כאשר רוצחיהם תקפו את הבלוגרים באמצעות כלי נשק קרים כגון מצ'טות וסכינים. נילוי צ'אודרי, אשר ביטא "קול נגד הפונדמנטליזם" האסלאמי המאיים לסחוף את בנגלדש למחוזות של אלימות ומתיחות בין-עדתית, נרצח בצורה דומה.

נטילת האחריות על רצחיתו של צ'אודרי
צ'אודרי, אשר שמו האמיתי היה נילדרי צ'אטרג'י, הוא הבלוגר הרביעי שנרצח מאז תחילת השנה. הוא היה פעיל נגד האסלאם המיליטנטי ושאף למצות את הדין עם פושעי מלחמה בארצו. תחת שם העט Ishtishon הוא כתב בין היתר על זכויות נשים וילדים בחברה הבנגלית ועל נושאים חברתיים נוספים. ההופינגטון פוסט דיווח כי ידיו של הבלוגר נקטעו וראשו נערף עת שהה בביתו שבבירה דאקה. על פי דיווחים, הבולשת הפדרלית (FBI) משתתפת בחקירת הרצח.

"אנצאר אל-אסלאם בנגלה" היא קבוצה ג'האדיסטית המזוהה עם אל-קאעדה בתת היבשת ההודית, שלוחה של ארגון אל-קאעדה אשר נוסדה בספטמבר 2014. נטילות האחריות על מעשי הרצח פורסמו בחשבונות טוויטר שהקבוצה תפעלה. בעוד שחלק מהחשבונות הוסר, חלק המשיכו לפעול ובהם פורסמה נטילת האחריות על רציחתו של צ'אודרי. ראוי לציין כי הקבוצה מאיימת לא רק על בלוגרים, כי אם גם על אנשי אקדמיה ותקשורת בבנגלדש.

בהודעה שפורסמה בידי הקבוצה בתאריך 7 באוגוסט נכתב כי "אנו, אל-קאעדה בתת היבשת ההודית, נוטלים אחריות על מבצע זה [שבא] כנקמה עבור כבודו [המחולל] של שליח אללה."

הקבוצה הודיעה כי "הכריזה מלחמה" נגד האויבים הכי הגדולים של אללה ומוחמד ואיימה לנקוט בכל האמצעים שעומדים לרשותה בכדי "להרוס את אויבי אללה ובעלי בריתם". בדומה להודעות קודמות, גם ההודעה האחרונה מסתיימת באיום כי "לא שכחנו ולא נשכח אחרים" (שפגעו בכבוד הנביא מוחמד והעליבו את המוסלמים). ההודעה נחתמה בידי המופתי עבדאללה אשראף, הדובר של "אנצאר אל-אסלאם".

עדכון (27.09.2015):
ה"גארדיאן" דיווח כי ארגון הטרור הבנגלי "אנצאר אללה קבוצת בנגלה" (Ansarullah Bangla Team), אשר ככל הנראה אליו משתייכת קבוצת "אנצאר אל-אסלאם", פרסם לפני ימים אחדים רשימת חיסול של בלוגרים וכותבים חילוניים מכל רחבי העולם. רשימה זו כוללת תשעה בלוגרים המתגוררים בבריטניה; שבעה המתגוררים בגרמניה; שניים המתגוררים בארצות הברית, אחד המתגורר בקנדה ואחד המתגורר בשבדיה.

רשימת החיסול שהופצה בידי "אנצאר אללה בנגלה"

_______________________________
מקורות (חשבונות טוויטר של אנצאר אל-אסלאם):
https://twitter.com/Ansar_Islam_BD
https://twitter.com/AnsarAlIslam4

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה