יום שלישי, 1 בספטמבר 2015

הודעות חדשות של 'אחפאד א-צחאבה אכנאף בית אל-מקדס - עזה': נטילת אחריות על שיגור טילים אל עבר נתיב העשרה ותעמולה בעברית קלוקלת


קבוצה סלפית-ג'האדית מרצועת עזה הפועלת תחת השם "אחפאד א-צחאבה - אכנאף בית אל-מקדס - עזה" (צאצאי בני לוויתו של הנביא מוחמד - סביבות ירושלים - עזה), נטלה אחריות על שיגור שני טילים אל עבר קיבוץ נתיב העשרה. על פי הודעה שפורסמה, הטילים שוגרו היום (1 בספטמבר) בשעות הבוקר המוקדמות כהתרסה לרגל פתיחת שנת הלימודים החדשה (תשע"ו) ולאור התקרית שאירעה הלילה בג'נין, בה נפצע לוחם ימ"מ.

בהודעה נוספת שפורסמה היום בידי הקבוצה, לראשונה בעברית קלוקלת, נכתב (בערבית) כי "הו יהודים פחדנים, בפתיחת שנת הלימודים החדשה; מנהיגיכם לא יהיו מסוגלים לספק ביטחון לבניכם." משפט זה תורגם (כנראה בידי בידי גוגל) לעברית כדלקמן: "הו אתם יהודים הפחדנים, בתחילת שנת לימודים, המנהיגים שלך לא מתן אבטחה כדי הבנים שלך."


נטילת אחריות על השיגור אל עבר קיבוץ נתיב העשרה
"אחפאד א-צחאבה - אכנאף בית אל-מקדס" החלה לפעול בסוף יולי-תחילת אוגוסט השנה ומאז נטלה אחריות על שבעה שיגורי טילים אל עבר יעדים שונים בדרום ישראל. יש מקום לציין כי על פניו, לא נראה שמדובר בקבוצה המזוהה עם המדינה האסלאמית. כך, למשל, בהודעותיה השונות אין שום אזכור לח'ליפות של אבו בכר אל-בגדאדי ולא שבועת אמונים (ביעה) לח'ליף.

ההודעות פורסמו בחשבון הטוויטר המשני שעומד לרשות הקבוצה, אשר החל לפעול בתאריך 1 באוגוסט השנה, בדומה לחשבון הראשי שנסגר לפני מספר ימים. לחשבון המשני יש נכון לרגע כתיבת השורות 189 עוקבים ופורסמו בו 15 הודעות ("ציוצים").

__________________________
מקורות
נטילת אחריות על השיגור אל עבר נתיב העשרה: https://twitter.com/AhfdSah1/status/638556985730928640
תעמולה בעברית: https://twitter.com/AhfdSah1/status/638521691036065792

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה