יום חמישי, 10 בספטמבר 2015

סוכנות אל-מלאחם להפקות מדיה פרסמה את המהדורה ה-14 של מגזין אינספייר


סוכנות אל-מלאחם להפקות מדיה, זרוע התקשורת של אל-קאעדה בחצי האי ערב, פרסמה אתמול (רביעי, 9 בספטמבר) את המהדורה ה-14 של מגזין הטרור והתעמולה "אינספייר", תחת הכותרת "מבצעי התנקשות". המהדורה החדשה כוללת 87 עמודים ובדומה למהדורות הקודמות היא מכילה הוראות להכנה של מטעני חבלה מתוצרת ביתית.

בדומה למהדורות קודמות גם המהדורה החדשה מקדמת את "הג'האד הבודד" (Lone Jihad) שמטרתו הוצאה אל הפועל של פיגועים נגד יעדים בעלי חשיבות פוליטית, תרבותית או כלכלית. כזה למשל היה הפיגוע שביצעו האחים סיד ושריף קואשי במשרדי המגזין שרלי הבדו בפריז (ינואר 2015). סיד קואשי "אומן והתכונן" בידי אל-קאעדה בתימן ("קאעדת אלג'האד").

ב"ציר זמן" שמופיע במגזין מצוינים עשרה מקרים של תקיפות אשר כוונו נגד אנשים ש"העליבו את הנביא [מוחמד] ודת האסלאם", שישה מהם התרחשו באירופה בשנים האחרונות וארבעה התרחשו בבנגלדש בשנה האחרונה (חיסול של בלוגרים חילוניים שמתנגדים לקיצונים אסלאמיסטים במדינתם). הפיגוע במשרדי שרלי הבדו מכונה "ה-11/9 של צרפת".

המהדורה מכילה "מודל" ו"רשימת חיסול" של אישים אשר התנקשות בהם, או גרימת אי-יציבות בחייהם, תביא לפגיעה קשה בכלכלה האמריקאית ודרך כך להישגים אסטרטגיים. לפי המגזין, הבסת ארצות הברית, דעוה (קריאה לאסלאם) והגנה מפני אויבים הנתמכים בידי ארצות הברית, כל אלו יכשירו את הדרך להקמתה מחדש של ח'ליפות אסלאמית. לשון אחר - אין הכרה ב"ח'ליפות" של "המדינה האסלאמית".


רשימת החיסול כוללת אישים מרכזיים בכלכלה האמריקאית. אלו מחולקים לשתי קטגוריות: "אישים כלכליים" ובעלי חברות-ענק. ברשימה מוזכרים בן ברנאנק, לשעבר נשיא ה"פדרל רזרב בנק"; איש האקדמיה רוברט ג'יימס שילר;  אנשי העסקים וורן באפט, האחים צ'רלי ודיוויד קוך, לורן ג'וזף לארי אליסון ושלדון אדלסון; וכן ביל גייטס מייסד מיקרוסופט, סם וולטן מייסד רשת וול-מארט (למעשה ישנה תמונה של ג'ים וולטן, הבן הצעיר למשפחת וולטן. אביו סם נפטר בשנת 1992) ומייקל בלומברג, לשעבר ראש עיריית ניו-יורק.

בסוף הרשימה נכתב כי אם אישים אלו מעוניינים לשמור על ביטחונם הם צריכים למשוך את כספם מבנקים אמריקאים, להשקיע אותו מחוץ לשוק המניות האמריקאי ולהצהיר באמצעות כלי התקשורת כי עמדתם רחוקה מהמדיניות האמריקאית כלפי מוסלמים ומתמיכתה של ארצות הברית בישראל.

המהדורה האחרונה של "אינספייר" פורסמה בדצמבר 2014. מגזין זה סיפק השראה למגזינים דומים שפורסמו בשנים האחרונות בידי גופים ג'האדיסטיים. כך, למשל, טאליבאן באפגניסטן פרסם את המגזין "אד'אן" ו"המדינה האסלאמית" מפיקה את המגזין "דאביק". המהדורה האחד-עשר של "דאביק", יש מקום לציין, פורסמה גם היא אתמול.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה