יום שישי, 11 בספטמבר 2015

המדינה האסלאמית פרסמה את המהדורה ה-11 של המגזין דאביק


אל-חיאת מדיה, זרוע תקשורת של המדינה האסלאמית האמונה על פרסום תכנים בשפה האנגלית ושפות לועזיות אחרות, פרסמה אתמול (רביעי, 9 בספטמבר) את המהדורה האחד-עשר של מגזין התעמולה דאביק. מהדורה זו כוללת 66 עמודים ובסופה הצעה "לקנות" שני בני ערובה שנחטפו בידי פעילי המדינה האסלאמית - אזרח נורבגי ואזרח סיני - אשר "עומדים למכירה", לכאורה לאחר שממשלותיהם לא עשו מאמצים לשחררם. לפי המגזין, ההצעה לקנות את שחרורם (חייהם) מוגבלת בתקופת זמן שאינה מצוינת.

מגזין דאביק הוא מגזין תעמולה שמשרת את המדינה האסלאמית (לשעבר דאע"ש). המגזין ערוך בצורה דומה לזו של המגזין "אינספייר" שמופק בידי אל-קאעדה בחצי האי ערב ומכיל הן טקסטים בנושאים שונים והן תמונות שמופצות כחלק ממערך התעמולה של הארגון שהפך ל"ח'ליפות אסלאמית". המהדורה הראשונה פורסמה ביולי 2014. מהדורות קודמות של המגזין נגישות באמצעות האתר Jihadology של החוקר אהרון צלין.

במהדורה החדשה, אשר פורסמה באותו היום בו פורסמה המהדורה החדשה (ה-14) של המגזין "אינספייר" וביום השנה לציון פיגועי האחד-עשר בספטמבר, מובאים מאמרים העוסקים בנושאים שונים. בין היתר ישנם דיווחים מזירות הלחימה של כוחות המדינה האסלאמית או התנגחות תיאולוגית מול מטיפים סלפים ואף סלפים-ג'האדים שאינם מזוהים עם המדינה האסלאמית וקריאתה לג'האד כ"חובה אישית" המוטלת על כל מוסלמי. באחד המאמרים למשל נכתב כי השיעים הם נציגי השטן ("דג'אל") והם עתידים לשתף פעולה עם היהודים נגד האסלאם והמוסלמים.

מאמר אחר עוסק ברעיון אל-ולאא' ואל-בראא', אשר משמעו נאמנות מוסלמית תוך התבדלות ממי שאינו מוסלמי, לעומת רעיון הגזענות. לעומת "האחווה האסלאמית" הזו, המערב נגוע בגזענות שהיא "כלי של השטן", אשר בדומה לרעיון הלאומיות מיועד "לפצל ולהחליש" את המוסלמים ("ילדי אדם") ולמנוע מהם להתאחד. המהדורה החדשה כוללת בנוסף גם סקירה של מדינות בהן פעלו קבוצות אסלאמיות אשר במשך הזמן זנחו את דרך הג'האד; מאמר על הקואליציה הבין-לאומית שנוצרה במטרה לעצור את "דאעש"; ואת סיפורו של אזרח גרמני-מוסלמי שעזב את גרמניה בכדי להצטרף למדינה האסלאמית.

באחד המאמרים הכותב תוקף בחריפות את ארגון אל-קאעדה ואת העומד בראשו, אימן אל-ט'ואהרי, משום שלא הצטרפו למדינה האסלאמית ובמקום זאת המשיכו להיות נאמנים להנהגת ארגון טליבאן באפגניסטן ("האמירות האסלאמית של אפגניסטן"), גם לאחר הטלטלה שעברה על הארגון עם הבשורה כי מי שעמד בראשו - המולא מוחמד עומר - למעשה אינו בין החיים מזה זמן רב. במילים אחרות, מנהיג אל-קאעדה אל-ט'ואהרי נשבע אמונים לאדם מת.

המקרה של הילד איין כורדי, אשר טבע למוות בזמן ניסיון להגיע לחופי אירופה, משמש כאזהרה עבור אלו שמעוניינים לצאת לאירופה או ארצות הברית. במאמר שפורסם תחת הכותרת "הסכנה שבנטישת תחום האסלאם [דאר אל-אסלאם]" מוסבר כי סוג ה"הג'רה" (הגירה) היחידי שמותר הוא מעולמם של הכופרים אל שטחה של המדינה האסלאמית המיישמת את החוק האסלאמי (שריעה). עוד נכתב כי אמנם מרבית המהגרים יוצאים מאזורים הנשלטים בידי משטר אסד, הכורדים או כוחות המורדים באסד, אך עדיין ישנו חשש שמא גם מוסלמים ינסו לצאת משטח הח'ליפות. אלו שעושים כן, כך נכתב, מבצעים חטא חמור אשר יכול להגיע לרמה של כפירה, מעשה שדינו מיתה.


בסוף המהדורה צורפו מעין "מודעות מכירה" של שני חטופים, המודעות מיועדות ל"פגאנים, צלבנים ובעלי בריתם", כמו גם אל "ארגוני זכויות אדם" אשר מעוניינים להציל את חייהם של השניים. כאמור לעיל, אחד מהם הוא אזרח נורבגי בשם אולה יוהאן גרימסגראד-אופסטד, יליד 1967 המתגורר באוסלו; השני אזרח סיני בשם פאן ג'ינגהוי, יליד 1965 המתגורר בבייג'ין. לצורך "קנייתם" ושחרורם מסופק מספר טלפון בתוכנת טלגרם להעברת מסרים.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה