יום שבת, 8 באוגוסט 2015

קבוצה סלפית-ג'האדית בשם "אחפאד א-צחאבה אכנאף בית אל-מקדס - עזה" נטלה אחריות על שיגורי טילים אל עבר דרום ישראל


קבוצה סלפית-ג'האדית בשם "אחפאד א-צחאבה אכנאף בית אל-מקדס - עזה" נטלה אחריות על שיגורי טילים שבוצעו בימים האחרונים אל עבר דרום ישראל. לפי הודעותיה, מתקפת הטילים היא התגובה הראשונה של הסלפיה-ג'האדיה מרצועת עזה על הכיבוש היהודי של מסגד אל-אקצא ועל שריפת התינוק עלי דוואבשה בכפר דומא.

מהודעותיה של הקבוצה עולה כי בתאריך 31 ביולי שוגרו שני טילים אל עבר בסיס זיקים ויום למחרת שוגרו שני טילים נוספים אל עבר קיבוץ בארי. עוד נכתב כי בתאריך 3 באוגוסט שוגרו שני טילים אל עבר קיבוץ נתיב העשרה וכעבור שלושה ימים שוגרו שני טילים אל עבר קיבוץ נחל עוז. בנוסף, למחרת ( 7 באוגוסט) שוגרו שני טילים אל עבר חבל אשכול.

"אחפאד אל-צחאבה אכנאף בית אל-מקדס - עזה", אשר פירוש שמה הוא "צאצאי בני לוויתו של הנביא מוחמד - סביבות ירושלים - עזה", מוכרת לשירותי הביטחון בישראל מאז 2013, כאשר שר הביטחון משה יעלון הכריז עליה כ"התארגנות לא-חוקית" יחד עם "ג'בהת אל-נצרה", השלוחה של אל-קאעדה בסוריה.

עדכון (28.8.2015):
"אחפאד אל-צחאבה" נטלה אחריות על שיגורי טילים נוספים שבוצעו בידי אנשיה. ביום רביעי, 12 באוגוסט, שוגרו שני טילים אל עבר בסיס זיקים. חמישה ימים מאוחר יותר שוגרו שני טילים אל עבר קיבוץ בארי. על פי הודעותיה של הקבוצה מדובר בהמשך התגובה של הסלפיה-ג'האדיה מעזה על כיבוש אל-אקצא ושריפת התינוק בכפר דומא. על פניו נראה כי קבוצה זו אינה מזוהה עם המדינה האסלאמית.

נטילת אחריות על שיגור טילים אל עבר זיקים, 12.8.2015
נטילת אחריות על שיגור טילים אל עבר קיבוץ בארי, 17.8.2015

_________________________________
מקורות
חשבון ראשי - https://twitter.com/AhfdSah
חשבון משני - https://twitter.com/AhfdSah1
https://twitter.com/AhfdSah/status/633384909437018112
http://justpaste.it/mv8p

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה