יום שישי, 7 באוגוסט 2015

פלג מהתנועה האסלאמית של אוזבקיסטאן נשבע אמונים למנהיג המדינה האסלאמית


ארגון הטרור התנועה האסלאמית של אוזבקיסטן פרסמה סרטון וידאו קצר ובו שבועת אמונים למדינה האסלאמית ולעומד בראשה - אבו בכר אל-בגדאדי. שבועת אמונים זו אינה בגדר הפתעה שכן כבר בספטמבר 2014 הצהיר מנהיג התנועה, עת'מאן ע'אזי, כי הוא תומך במדינה האסלאמית וברעיון הח'ליפות המגולם בה, הגם שלא נתן שבועת אמונים ("ביעה") רשמית לאבו בכר אל-בגדאדי.

המשיכה של התנועה האסלאמית האוזבקית למדינה האסלאמית היא חלק מתהליך התרחבות והתפשטות של המדינה האסלאמית אל אזורים נוספים, בכללם אפריקה, תימן, חצי האי סיני, הקווקאז ואפגניסטן-פקיסטן. בחודשים האחרונים נוסדה שלוחה של המדינה האסלאמית בקווקאז ("ולאית קוקאז") ושלוחה נוספת נוסדה באפגניסטן-פקיסטן ("ולאית ח'ראסאן").

כפי שהשלוחה הקווקאזית מאתגרת את ארגון הטרור הג'האדי הגדול בקווקאז - האמירות האסלאמית של הקווקאז" המזוהה עם אל-קאעדה - כך השלוחה של "ח'ראסאן" קוראת תיגר על ארגוני טרור מוכרים שפועלים באזור, כמו למשל טליבאן באפגניסטן ("האמירות האסלאמית של אפגניסטן") ובפקיסטן ("תחריק א-טליבאן פקיסטן").

שבועת האמונים של התנועה האסלאמית האוזבקית, אשר בעבר הייתה מזוהה עם טליבאן, מהווה מכה נוספת ליוקרה ולמעמד של טליבאן. בנוסף, הכרזה זו מצביעה על התחזקות שלוחותיה של המדינה האסלאמית באזור אפגניסטן-פקיסטן. סרטון שבועת האמונים של התנועה האסלאמית של אוזבקיסטן למנהיג המדינה האסלאמית, באדיבות Jihadology:אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה