יום שבת, 4 ביולי 2015

השלוחה של המדינה האסלאמית בחצי האי סיני נטלה אחריות על שיגור שלושה טילי גראד אל עבר דרום ישראל


השלוחה של המדינה האסלאמית בחצי האי סיני ("מחוז סיני") נטלה אחריות על שיגור שלושה טילי גראד במהלך יום שישי אל עבר "פלסטין הכבושה". בהודעה שהופצה בידי "מחוז סיני" מצוין כי יעדי הטילים היו "ההתנחלויות היהודיות", ללא ציון מקום כזה או אחר. עוד נכתב כי הטילים שוגרו בתגובה ל"פשעים" של ישראל. לפי דיווחים באמצעי התקשורת בארץ זוהו שתי נפילות במועצה האזורית חבל אשכול. לא דווח על נפגעים או נזק.

"מחוז סיני" (לשעבר ארגון "אנצאר בית אל-מקדס") עומד מאחורי מתקפה ענקית על מוצבים ובסיסים של צבא מצרים בחצי האי סיני. מתקפה זו, אשר במהלכה ולאחריה נהרגו מאות פעילי ג'האד וחיילים מצרים - מכונה "פשיטת השיח' אבו צהיב אל-אנצארי", על שמו של אחד ממפקדי הארגון שנהרג בדצמבר 2013 בידי הצבא המצרי. לפי ההודעה שפורסמה, הסיוע שמדינת ישראל הגישה, לכאורה, לצבא המצרי במהלך המתקפה האחרונה, הוא שגרר את שיגור הטילים.

שלושת הטילים טרם שיגורם (טוויטר, 03.07.2015)
לפי דיווחים שונים (כאן וכאן), הגורם שעומד מאחורי שיגור הטילים היא קבוצה סלפית-ג'האדית מרצועת עזה בשם "פלוגת השיח' עומר חדיד בירושלים". קבוצה זו תחילה פרסמה הודעה  לפיה היא שיגרה טיל אל עבר דרום ישראל אך בערב יום שישי חזרה בה מטענה זו. לצד זאת ההודעה של "פלוגת עומר חדיד בירושלים" מסתיימת בפנייה לפעילי "מחוז סיני" שימשיכו במלחמתם ומאמציהם (נגד מצרים וישראל).

ההודעה של פלוגת עומר חדיד (טוויטר, 03.07.2015)
"פלוגת עומר חדיד בירושלים" החלה לפעול בתחילת יוני 2015 ומאז נטלה אחריות על מספר שיגורי טילים אל עבר ערים ויישובים שונים בדרום ישראל, כולל נתיבות, מועצה אזורית חבל אשכול, אשקלון ואשדוד. נטילת האחריות האחרונה של קבוצה זו הייתה על שיגור טיל גראד אל עבר אשקלון בתאריך 24 ביוני.

לפני מספר ימים הופץ סרטון וידאו חדש בו איימו פעילי המדינה האסלאמית על תנועת חמא"ס, הרשות הפלסטינית (פת"ח) ומדינת ישראל. בסרטון זה השתלחו פעילי המדינה האסלאמית בחמא"ס שאינה מיישמת את חוקי השריעה ברצועה ואינה נלחמת בישראל. את מדינת ישראל איימו "לעקור" מן השורשים.

יש מקום לציין כי מלבד "פלוגת עומר חדיד", ברצועת עזה גורמים נוספים המזוהים עם המדינה האסלאמית ופועלים בצורה כזו או אחרת הן נגד חמא"ס והן נגד ישראל, בין אלו אפשר לציין את קבוצת "אנצאר אל-דולה אל-אסלאמיה פי בית אל-מקדס" (תומכי המדינה האסלאמית בירושלים); "אל-נצרה אל-מקדסיה" (התמיכה ה'ירושלמית') ו"אנצאר אל-שריעה - בית אל-מקדס" (תומכי השריעה בירושלים).

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה