יום שלישי, 9 ביוני 2015

פלוגת השיח' עומר חדיד פרסמה תיעוד של שיגור טילי גראד אל עבר אשקלון ונתיבות


"סריה אל-שיח' עמר חדיד - בית אל-מקדס" (פלוגת השיח' עומר חדיד - 'ירושלים'), קבוצה סלפית-ג'האדית חדשה מרצועת עזה, פרסמה דרך חשבון הטוויטר שלה סרטון וידאו חדש המתעד שיגור שני טילי גראד אל עבר אשקלון ונתיבות. על פי הודעה שפורסמה בידי הקבוצה, שיגור הטילים שמתועד בסרטון התרחש ביום רביעי 3 ביוני.

מלבד אשקלון ונתיבות שוגר טיל גראד גם אל עבר המועצה האזורית חבל אשכול. הסרטון, אשר אורכו כשש וחצי דקות, אינו כולל תיעוד של שיגור הטיל אל עבר חבל אשכול. בסוף הסרטון נכתב כי תיעוד זה לא שולב בגין "סיבות ביטחוניות". 

"פלוגת עומר חדיד" החלה לפעול בתחילת יוני. הודעותיה ופרסומיה מופצים באמצעות חשבון טוויטר שכמות העוקבים אחריו הלכה וגדלה מאז החל לפעול. כך, ביממה הראשונה לקיומו נוספו לחשבון 500 עוקבים. נכון לרגע כתיבת השורות, לחשבון זה מעל 3,300 עוקבים. להלן רשימה כרונולוגית של פעילות הקבוצה על פי פרסומיה:
  • 01.06.2015 - נטילת אחריות על שיגור טיל גראד אל עבר אשדוד. בנוסף פורסם וידאו ראשון שהקבוצה הפיקה בו מתועדת הטמנת טיל בקרקע והכנתו לשיגור.
  • 03.06.2015 - נטילת אחריות על שיגור שלושה טילי הגראד אל עבר אשקלון, נתיבות וחבל אשכול.
  • 05.06.2015 - הקבוצה הכריזה כי תפרסם "בקרוב" סרטון וידאו המתעד את שיגור הגראד אל עבר אשקלון.
  • 06.06.2015 - נטילת אחריות על שיגור קטיושה אל עבר אשקלון, כ"נקמה" על הרג פעיל סלפי-ג'האדי בשם יוניס אל-חנר. הסרטון החדש "מוקדש" ל"שהיד יוניס חנר".
  • 08.06.2015 - פרסום סרטון הוידאו החדש שמתעד את שיגור הגראדים אל עבר אשקלון ונתיבות.

שמה של הקבוצה מצביע על זיקה לאל-קאעדה בעיראק. עומר חדיד היה בכיר בארגון טרור זה והיה יד ימינו וסגנו של אבו מצעב אל-זרקאוי, מייסד אל-קאעדה בעיראק, הארגון ממנו צמחה המדינה האסלאמית. חדיד נהרג בקרב השני על פלוג'ה (נובמבר-דצמבר 2004) בזמן שלחם נגד כוחות אמריקאים. אל-זרקאוי חוסל ב-7 ביוני 2006, לפני עשור. קטע אודיו של אל-זרקאוי משולב בסרטון בין שיגור טיל אחד למשנהו.

כפי שציין איימן ג'וואד אל-תמימי, המפקח על פעילות ג'האדית עבור פורום המזרח התיכון, הזיקה של "פלוגת עומר חדיד" למדינה האסלאמית בסוריה ועיראק באה לידי ביטוי לא רק בסמלים (הדגל השחור למשל), אלא גם בשימוש ב"נשידים" (מזמורים) של המדינה האסלאמית. 

מתקפות הטילים על אשקלון נקראו על שמו של ח'אלד באנאת אשר כונה "אבו עבדאללה אל-מהאג'ר". באנאת היה פעיל סלפיה-ג'האדיה שחוסל ב-2008 ברפיח בידי כוחות ביטחון הפנים של תנועת חמא"ס. לפי הודעותיה של הקבוצה שוגרו הטילים כתגובה למעצר והרג פעילי סלפיה-ג'האדיה בידי חמא"ס, אשר לכאורה משתף פעולה עם ישראל בסיכול פעילותם של הסלפים הג'האדיסטים. 


__________________________
מקורות
https://twitter.com/o_7aded
https://twitter.com/o_7aded/status/608008683474305024

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה