יום חמישי, 4 ביוני 2015

פלוגת השיח' עומר חדיד נטלה אחריות על שיגור שלושה טילי גראד אל עבר אשקלון, נתיבות וחבל אשכול


"סריה אל-שיח' עמר חדיד - בית אל-מקדס" (פלוגת השיח' עומר חדיד - 'ירושלים'), קבוצה סלפית-ג'האדית חדשה מרצועת עזה, הודיעה כי פעיליה שיגרו אתמול (רביעי, 3 ביוני) שלושה טילי גראד אל עבר אשקלון, נתיבות וחבל אשכול. לפי ההודעה הטילים שוגרו בשעה עשר בערב. מדובר בהודעה השנייה שמפורסמת בידי קבוצה זו. בהודעתה הראשונה הקבוצה נטלה אחריות על שיגור טיל גראד אל עבר אשדוד.

לפי ההודעה הראשונה של הקבוצה אשר פורסמה ביום שני, 1 ביוני, תנועת חמא"ס מונעת מתקפות נגד ישראל, כולאת ומענה את פעילי הסלפיה-ג'האדיה ברצועה ואף חושפת אותם לחיסולים ממוקדים מצד ישראל. בהודעה זו הוצב בפני חמא"ס אולטימטום בן 48 שעות להפסיק את הפגיעה בפעילים הסלפים ולאפשר פתיחת חזית נגד ישראל. לפי הודעה זו, מנגנוני ביטחון הפנים של חמא"ס מונעים מתקפות על ישראל בכך שהם עוצרים וחוטפים פעילים סלפים, מחרימים מהם אמצעי לחימה, מענים אותם ואף חושפים אותם לחיסולים ממוקדים מצד ישראל.

ההודעה השנייה.
בהודעה החדשה (השנייה) שפורסמה בידי הקבוצה נכתב כי פחות מ-12 שעות לאחר הצבת האולטימטום הרגו אנשי חמא"ס פעיל סלפי-ג'האדי בשם יוניס חונר אשר כונה "אבו ח'טאב אל-מקדסי". חונר חוסל בתואנה כי עמד לפעול נגד חמא"ס, אשר הפיצה באינטרנט תמונה של מצבור כלי נשק שנתפס בביתו של חונר כהוכחה לכוונותיו הזדוניות לכאורה. בנוסף, בהודעה מצוין כי חמא"ס מסייע להתחמשותם של גורמים שיעים ברצועה כמו תנועת "א-צאברין".

גורמים סלפים-ג'האדיסטים ברשתות החברתיות טענו כי חונר בעצמו היה פעיל חמא"ס, איש גדודי אל-קסאם, אשר "הפך" לסלפי-ג'האדי מכיוון שתנועתו אינה מיישמת את השריעה בעזה. כמו כן, בהודעה השנייה נכתב כי הרג חוד'ר נועד "לרצות את היהודים" וכי הטילים שוגרו בכדי להראות כי "דמו אינו נשפך לשווא"; וכתמיכה באסירים הסלפים הכלואים בידי חמא"ס.

מתקפת הטילים על ערי הדרום מכונה "מתקפת השיח' ח'אלד באנאת 'אבו עבדאללה המהגר'", על שמו של פעיל "ג'נד אנצאר אללה" (צבא תומכי האל), קבוצה סלפית-ג'האדית שנוסדה ברצועת עזה ב-2008 בידי השיח' עבד אל-לטיף מוסא. באנאת היה ידי ימינו של מוסא, אשר הכריז על עזה כ"אמירות אסלאמית" וקרא תיגר על שלטון חמא"ס ברצועה. בתגובה להכרזה הסתערו כוחות חמא"ס על מסגד "אבן תימיה" שברפיח, שם התבצרו מוסא, באנאת וחבריהם - והרגו אותם.

שתי ההודעות פורסמו בחשבון טוויטר שמופעל בידי הקבוצה מאז יום שני האחרון, עת פרסומה של ההודעה הראשונה. כיממה לאחר שנפתח היו לחשבון 500 עוקבים. עד בוקר יום חמישי נוספו לחשבון 1,000 עוקבים. בחשבון פורסמו ארבעה "ציוצים", שניים עוסקים בנטילת האחריות על שיגור הטיל אל עבר אשדוד ושניים בשיגורים אל עבר אשקלון, נתיבות וחבל אשכול.


______________________________
מקורות
https://twitter.com/o_7aded
http://justpaste.it/fghjjk

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה