יום ראשון, 31 במאי 2015

קבוצת תומכי המדינה האסלאמית בירושלים נטלה אחריות על חיסול קצין חמא"ס בח'אן-יונס


"ג'מאעת אנצאר אל-דולה אל-אסלאמיה פי בית אל-מקדס" (קבוצת תומכי המדינה האסלאמית ב'ירושלים') פרסמה נטילת אחריות על התנקשות בחייו של קצין חמא"ס היום (ראשון, 31 במאי) לפנות בוקר. מההודעה עולה כי הקצין, צאבר ציאם שמו, חוסל בעזרת מטען חבלה שהונח בבית העסק שלו בח'אן-יונס. ההתנקשות באה בתגובה לפעילותו של ציאם נגד פעילים סלפים-ג'האדיסטים ברצועה.

לפי פרסומים של גולשים המזוהים עם הזרם הסלפי-ג'האדי ברצועת עזה, בתקופה האחרונה פועלים מנגנוני ביטחון הפנים של חמא"ס נגד גורמים ג'האדיסטיים שסופגים השראה מהמדינה האסלאמית (לשעבר דאע"ש). בתגובה לפעילות המסכלת של חמא"ס איימו ארגוני סלפיה-ג'האדיה ברצועה כי יפגעו באנשי חמא"ס. עתה, ככל הנראה, הם החלו לממש איומיהם.

בהודעה החדשה, אשר פורסמה בחשבון הטוויטר של הקבוצה, שלטון חמא"ס מכונה "ממשלת הכפירה בעזה"; ואנשי מנגנוני הביטחון של חמא"ס מוזהרים מפני המשך פעילותם נגד הסלפים. בנוסף ישנה קריאה לאנשי חמא"ס לזנוח את "כפירתם" ולחזור בתשובה. בסוף ההודעה פנייה לתושבי הרצועה, המתבקשים לשמור מרחק ממרכזים צבאיים או ביטחוניים של "ממשלת הכפירה". 

נטילת האחריות שפורסמה בידי תומכי המדינה האסלאמית ב'ירושלים'
לפי כשבועיים קבוצת "תומכי המדינה האסלאמית" נטלה אחריות על שיגור רקטות בקוטר 107 מ"מ אל עבר מוצב של הצבא המצרי באזור אל-אחראש שברפיח המצרית. הודעותיה של הקבוצה מפורסמות בשתי פלטפורמות: האחת - חשבון הטוויטר של הקבוצה; השנייה - הפורום "אל-מנבר אל-אעלאמי אל-ג'האדי" המזוהה עם המדינה האסלאמית.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה