יום שבת, 30 במאי 2015

אל-נצרה אל-מקדסיה: תומכי המדינה האסלאמית בירושלים קוראים לשחרור אל-אקצא


"אל-נֻצרה אל-מקדסיה לאל-דולה אל-אסלאמיה" (התמיכה ה'ירושלמית' למדינה האסלאמית), התארגנות פלסטינית המזוהה עם המדינה האסלאמית, פרסמה תמונה של אדם המחזיק שלט ובו כתוב "אנו ממתינים לעריכתה של צעדת המג'אהדין ממחוז סיני לשחרור ירושלים מטומאת היהודים." התמונה צולמה בשטח הר הבית, לפני כיפת הסלע, והאדם הנראה בתמונה מסתיר את פניו בעזרת השלט.

"מחוז סיני" הוא השם שאומץ בידי ארגון הטרור "אנצאר בית אל-מקדס" (תומכי 'ירושלים') לאחר שהפך לשלוחה הרשמית של המדינה האסלאמית (לשעבר דאע"ש) בחצי האי סיני. "אנצאר בית אל-מקדס" החל לפעול באזור ביולי 2012 ומאז הפך לארגון הג'האד הגדול והמרכזי שפועל במצרים וחצי האי סיני. הארגון עומד מאחורי שורה ארוכה של פיגועים ומתקפות נגד יעדים שונים במצרים וישראל.

"אל-נצרה אל-מקדסיה" מוגדרת כ"סוכנות תקשורת" והיא נוסדה בפברואר 2014. התארגנות זו פעילה מאד בעיקר ברשת החברתית טוויטר. חשבונות הטוויטר שהופעלו בידי הקבוצה צברו אלפי עוקבים. כך, למשל, לחשבון הראשון של הקבוצה היו מעל 40,000 עוקבים והוא נחשב היה לפופולארי מאד בקרב ג'האדיסטים תומכי המדינה האסלאמית. לאחר שחשבון זה הושהה נפתחו חשבונות אחרים שפעלו במשך מספר שבועות ללא הפרעה.

הציוץ של "אל-נצרה אל-מקדסיה" ובו הצילום של תומך המדינה האסלאמית מול כיפת הסלע פורסם בחשבון הטוויטר השני בתאריך 24 במאי 2015. יש מקום לציין כי על התמונה מופיעה החותמת "הגנרל". הציוץ סומן כ"אהוב" בידי 43 גולשים. בנוסף, 88 גולשים "צייצו מחדש" את התמונה ושיתפו אותה בחשבונותיהם. לחשבון הטוויטר השני היו מעל ל-5,800 עוקבים ופורסמו בו מעל ל-420 ציוצים. החשבון הושהה ימים לאחר שפורסמה התמונה מעלה ובמקומו החל לפעול חשבון חדש.

החשבון החדש של "אל-נצרה אל-מקדסיה" צייץ לראשונה ביום חמישי, 28 במאי, ומאז צבר מעל ל-300 "עוקבים". בחשבון פורסמו מעל עשרים "ציוצים". היום (שבת, 30 במאי) הועלו לחשבון החדש שתי תמונות שצולמו בשטח הר הבית מול כיפת הסלע ובהן נראה שלט בכתב-יד ובו הכיתוב "אבו בכר אל-בע'דאדי אל-אקצא מחכה לך." להלן:עדכון (ראשון, 31 במאי): לרשות "אל-נצרה אל-מקדסיה" עמדו חשבונות טוויטר רבים שפעלו בכתובות שונות. ברגע שאחד החשבונות נסגר - אחר נפתח וממשיך את הפצת התעמולה. כאמור, החשבון הראשון פעל בכתובת https://twitter.com/bakoon7 וצבר מעל ארבעים אלף עוקבים. לאחר מכן פעל חשבון חלופי בכתובת https://twitter.com/dawlanoor אשר נסגר גם הוא לבסוף.

חשבונות נוספים נפתחו בכתובות הבאות וצברו אלפי עוקבים עד שנסגרו: https://twitter.com/mnosra1, אשר צבר כ-5,000 עוקבים; https://twitter.com/mnosra2, אשר החל לצייץ ב-29 במאי 2015 וצבר מעל ל-2,300 עוקבים. בחשבון זה פורסמו מעל 100 ציוצים, ביניהם גם התמונות מעלה; https://twitter.com/mnosra3 אשר פעל זמן קצר מאד טרם נסגר; וחשבון שפעל בכתובת https://twitter.com/m_nosra45. החשבון העדכני ביותר פועל (נכון לרגע כתיבת השורות) בכתובת https://twitter.com/mnosra4.

מעבר לתמונות (המצורפות) שהופצו, בתקופה האחרונה מופץ תיעוד של תומכי המדינה האסלאמית מאזור ירושלים. כך, למשל, לפני מספר ימים הופץ סרטון וידאו ובו מתועד אדם שר מול כיפת הסלע מזמור ג'האדי בשם "מדינתנו אסלאמית".

כפי הנראה, התעצמותה והתפשטותה המתמשכת של המדינה האסלאמית, כמו גם יכולתה לעמוד מול מתקפות הקואליציה המערבית-ערבית, משפיעה על פלסטינים ברצועת עזה וביהודה ושומרון. על כן עדים אנו להופעה של התארגנויות שונות הנשבעות אמונים למדינה האסלאמית ול"ח'ליף אבו בכר אל-בע'דאדי". 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה