יום שלישי, 19 במאי 2015

קבוצת תומכי המדינה האסלאמית בירושלים נטלה אחריות על שיגור רקטות אל עבר מוצב של הצבא המצרי


קבוצה ג'האדיסטית מרצועת עזה המזוהה עם ארגון הטרור המדינה האסלאמית (לשעבר דאע"ש) נטלה אחריות על שיגור רקטות אל עבר מוצב של הצבא המצרי בגבול עם רצועת עזה. לפי הודעה שפורסמה בידי "ג'מאעת אנצאר אל-דולה אל-אסלאמיה פי בית אל-מקדס" (קבוצת תומכי המדינה האסלאמית בירושלים), רקטות בקוטר 107 מ"מ שוגרו אל עבר מוצב של הצבא המצרי באזור אל-אחראש ברפיח ביום ראשון (17 במאי).

פעילי "קבוצת תומכי המדינה האסלאמית בירושלים" עומדים מאחורי שורה של מתקפות נגד יעדים שונים, בעיקר נגד ישראל אך גם נגד יריבים בתוך הרצועה. במהלך מבצע "צוק איתן" (יולי-אוגוסט 2014) נטלה הקבוצה אחריות על שיגור טילים. ביולי אותה השנה הקבוצה אף נטלה אחריות על "פעולות מיוחדות" שביצעו פעיליה באזור יהודה ושומרון (חברון). בין היעדים הנוספים שהותקפו בידי הקבוצה אפשר למנות את משרדי אגודת הצדקה "יבוס" ברפיח וכן מעוזי חמא"ס בעיר זו.

הקבוצה נוסדה בסביבות יוני 2014 והודעותיה מפורסמות אך ורק באמצעות שתי פלטפורמות: האחת - הפורום "אל-מנבר אל-אעלאמי אל-ג'האדי"; השנייה - הרשת החברתית טוויטר. חשבון הטוויטר החדש של הקבוצה נפתח ביום ראשון האחרון. לחשבון זה יש נכון לרגע כתיבת השורות כ-400 עוקבים ופורסמו בו 11 ציוצים.

בשנה האחרונה הופיעו ברצועת עזה מספר התארגנויות תחת שמות שונים המביעים הזדהות עם המדינה האסלאמית. הגוף היחיד ברצועה שמזוהה רשמית עם המדינה האסלאמית נקרא "אל-נצרה אל-מקדסיה". לצד גוף זה אפשר למצוא כאמור את "תומכי המדינה האסלאמית בירושלים". בנוסף צצו התארגנויות בשמות כגון "בני המדינה האסלאמית בירושלים" ו"תומכי המדינה האסלאמית בעזה".

פעילותן של ההתארגנויות השונות - בין אם מורכבות הן מאותם הפעילים ובין אם לא - אינה מוגבלת למישור הצבאי, כי אם גם לתעמולה שמטרתה לגייס ולהניע מחד, ולשתק ולהרתיע מאידך. על כן סרטוני וידאו שהופקו בידי המדינה האסלאמית חולקו לתושבי רצועת עזה באמצעות אנשי "אל-נצרה אל-מקדסיה". כחודש לפני כן פרסם גוף בשם "אנצאר אל-שריעה פי בית אל-מקדס" (תומכי השריעה בירושלים) תמונות שתיעדו חלוקת סרטוני תעמולה לתושבי הרצועה.

__________________________________________

מקורות
https://twitter.com/A_IS_MGDS2
http://justpaste.it/MSR1
https://www.mnbr.info/vb/showthread.php?t=97231

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה