יום רביעי, 27 במאי 2015

תומך המדינה האסלאמית בירושלים שר מול כיפת הסלע: "מדינתנו אסלאמית"


בסרטון וידאו שהופץ ביו-טיוב נשמע תומך המדינה האסלאמית (לשעבר דאע"ש) שר מזמור ("נשיד") לכבוד המדינה האסלאמית בעוד הוא עומד לפני כיפת הסלע ומצלם את המבנה המתומן. כותרת הסרטון, אשר אורכו כארבע דקות, היא "מדינתנו אסלאמית - נשיד מאל-אקצא המכובד". לפי כיתוב המופיע בעמוד הסרטון, הזמר הינו "מקדסי" (ירושלמי).

הפזמון של השיר מכוון כל פעם למנהיג אחר ונאמר בו כי המדינה האסלאמית "תשוב לשלוט". תחילה הפזמון מופנה ליושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן ("מדינתנו אסלאמית תשוב על אפך ועל חמתך"), לאחר מכן לנשיא ארצות הברית ברק אובמה ולבסוף לראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו. עיקר ההפניות בפזמון החוזר בשיר מכוונות לאובמה.


 הנשיד הועלה ביום רביעי, 20 במאי, לערוץ יו-טיוב בשם Mahde1233 בסביבות השעה 18:00 (שעון ישראל) ועד חצות של אותו היום הוא נצפה כ-255 פעמים. נכון לרגע כתיבת השורות (27.05.2015) הנשיד נצפה מעל ל-1,600פעמים. ערוץ  היו-טיוב אליו הועלו הנשיד נפתח בדצמבר 2007 והועלו אליו עשרות סרטוני וידאו שונים.

ראוי לציין כי במקור פורסם הנשיד בדצמבר 2012 בידי קבוצת "אחראר אל-שאם" (חופשיי סוריה), קבוצת מורדים אסלאמיסטית שלא הסתפחה למדינה האסלאמית ומצויה במצב לוחמה מול כוחות ארגון הטרור שהכריז על עצמו כ"ח'ליפות". כותרתו של הנשיד המקורי היא "מהפכתנו אסלאמית" ובדומה לנוסח החדש, גם הוא מכוון לנשיא אובמה. הנשיד המקורי פורסם לאחר שארצות הברית הכניסה את ארגון ג'בהת אל-נצרה - הזרוע הרשמית של אל-קאעדה בסוריה - לרשימת ארגוני הטרור.

__________________________________________

מקורות
https://www.youtube.com/watch?v=xjU2CVrcjwk
https://twitter.com/Ommah_News/status/601047543120793601

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה