יום רביעי, 1 באפריל 2015

וידאו חדש של המדינה האסלאמית מעודד פיגועים בצרפת

גוף התקשורת של ארגון המדינה האסלאמית במחוז פלוג'ה בעיראק פרסם סרטון וידאו חדש בו מועברת קריאה עבור המוסלמים בצרפת שיבצעו פיגועים נגד "הכופרים" בארצם. בנוסף הסרטון מעודד מוסלמים מארבע קצוות תבל להגר לסוריה ועיראק.


הסרטון באורך כארבע דקות ומופיע בו ג'האדיסט דובר צרפתית שפונה ל"אחיו" בצרפת ומבקש מהם "לקחת דוגמה" מטרוריסטים כגון מוחמד מראח שביצע את הפיגוע בטולוז, אמדי (אחמד) קוליבלי שביצע את הפיגוע במרכול הכשר ו"אחים אחרים" שביצעו פיגועים (באירופה וצרפת).

כזכור, גם מראח וגם קוליבלי הפנו את כלי נשקם אל עבר יהודים. אמנם מראח גם רצח שלושה חיילים צרפתים בהזדמנויות שונות, אך עד הפיגוע בבית הספר "אוצר התורה" בטולוז לא היה ברור כי צרפת מצויה תחת מתקפת טרור של מה שמכונה "זאב בודד".

בחודשים האחרונים עדים אנו לגאות בסרטוני תעמולה של המדינה האסלאמית בהם מופיעים צרפתים (או דוברי צרפתית). סרטונים אלו מיועדים לגייס ולהניע מוסלמים בצרפת לטובת אחת משתי אופציות: הראשונה - הגירה לחזית הג'האד, לשטחה של "הח'ליפות"; השנייה - ג'האד בבית.

זוהי לא הפעם הראשונה שפעילי המדינה האסלאמית פונים למוסלמים בבקשה שיקחו דוגמא ממוחמד מראח. בדצמבר 2014 פורסם סרטון וידאו של המדינה האסלאמית בו הופיע דובר צרפתית שקרא למוסלמים לבצע הגירה ואם אין אפשרות - לפעול באלימות בתוך צרפת. לאחר שסרטון זה פורסם התרחשו בצרפת שורה פיגועים שכללו שימוש בכלי רכב ונשק קר.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה