יום שישי, 24 באפריל 2015

המדינה האסלאמית - מחוז צנעא: חיילי הח'ליפות בתימן


קבוצת חמושים מתימן הכריזו על ייסוד "מחוז חדש" של המדינה האסלאמית: מחוז צנעא. בסרטון וידאו באורך כתשע דקות שהופק בידי "משרד התקשורת של מחוז צנעא", מתועדת קבוצה המכנה עצמה "חיילי הח'ליפות בתימן". הקבוצה מתועדת בזמן אימונים צבאיים בשטח מדברי ולאחר מכן, כאשר חבריה מאיימים במלחמה נגד החות'ים השיעים.

מנהיג הקבוצה נשבע אמונים למדינה האסלאמית ול"ח'ליף" אבו בכר אל-בע'דאדי, ופעילים בקבוצה מבטיחים להילחם בשיעים החות'ים של תימן כפי שפעילי המדינה האסלאמית נלחמים בשיעים של עיראק או סוריה.


ראוי לציין כי על פי דיווחים, מנהיג המדינה האסלאמית אבו בכר אל-בע'דאדי נפצע קשה בתקיפה אמריקאית במרס האחרון. ה"ניוזוויק" באנגליה דיווח לפני כיומיים כי אל-בע'דאדי אינו מסוגל לקבל החלטות אופרטיביות וכי מונה לו מחליף בשם אבו עלא אל-אפרי, לשעבר מורה לפיזיקה מהעיר מוצול.

מלבד המחוזות של המדינה האסלאמית בשטחי עיראק וסוריה בחודשים האחרונים היו מספר הצהרות בדבר ייסודן של "מחוזות חדשים". כך, למשל, בנובמבר 2014 הכריז ארגון אנצאר בית אל-מקדס שפועל בחצי האי סיני על הפיכתו ל"מחוז סיני"; בפברואר 2015, הכריזו ג'האדיסטים אינדונזים על ייסוד "מחוז מזרח אינדונזיה"; במרס הכריז ארגון בוקו חראם בניגריה על הפיכתו ל"מחוז ניגריה".

בנוסף להכרזות שהוזכרו לעיל היו גם הצהרות רבות על שבועת אמונים (ביעה) לאל-בע'דאדי ולמדינה האסלאמית מצד ארגוני טרור רבים: באוקטובר 2014 פורסמה שבועת אמונים מצד בכירים בארגון הטרור טאליבאן-פקיסטן. גם ארגון ג'האד הודי בשם אנצאר אל-תוחיד הודיע על נאמנותו לאל-בע'דאדי בחודש זה; כחודש לאחר מכן פורסמה שבועת אמונים מצד קבוצת ג'האדיסטים מדגסטן שבקווקאז.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה