יום שבת, 11 באפריל 2015

תומכי ופעילי המדינה האסלאמית מבטיחים 'לשרוף את ארצות הברית פעם נוספת'


תומכי ופעילי המדינה האסלאמית ברשת החברתית טוויטר משתמשים בימים האחרונים בתיוג (האשטג) "אנו נשרוף את ארצות הברית שוב" (wewillburnusaagain#) בכדי להלך אימים על ארצות הברית. סרטון וידאו קצר שהופץ באינטרנט, כמו גם תמונות ו"ממים" שמופצים, מאיימים בפיגועי טרור דוגמת האחד-עשר בספטמבר על אדמת ארצות הברית.

הפעילות של תומכי המדינה האסלאמית ברשתות החברתיות השונות ממשיכה ביתר שאת על אף מאמצים לשבש אותה. כך, למשל, בתאריך 10 באפריל הודיעו גורמים בחברת טוויטר כי ביום אחד סגרו עשרת אלפים חשבונות המזוהים עם המדינה האסלאמית ואשר בהם פורסמו איומים שונים.

להלן שלוש תמונות אשר הופצו בטוויטר בימים האחרונים. התמונה הראשונה, עליה הכיתוב בערבית "נשרוף את אמריקה", מראה את פסל החירות עולה באש על רקע גשר ברוקלין.


על התמונה השנייה מופיע הכיתוב "אנו מוסלמים 'טרוריסטים' או 'המדינה האסלאמית' נשרוף את עורכם. ונשבור את הצלבים שלכם." התמונה מראה דרקון נושף אש על פסל החירות. בחדית' ניתן למצוא אזכורים לדרקונים בהקשר של כפירה ותיאורי הגיהינום. כך מסופר כי לאחר שלא-מאמין (כופר) מת נוגסים תשעים ותשעה דרקונים ארסיים מגופו עד בוא יום הדין.


בתמונה השלישית נראים אנשי המדינה האסלאמית על רקע "הדגל השחור". בתמונה מופיע הכיתוב "נשרוף את ארצות הברית שוב כפי ששרפנו את האימפריה הפרסית הגדולה, וכפי ששרפנו את האימפריה הרומית הגדולה.. ונבנה את המדינה האסלאמית בגולגלותינו ודמנו."


הסרטון שהופץ באורך כחמש דקות והוא הופק בידי "אל-נצרה אל-שאמיה לאל-אנתאג' אל-אעלאמי" (התמיכה הסורית להפקות מדיה), זרוע תקשורת לא-רשמית של המדינה האסלאמית. הסרטון פותח בסיקור תקשורתי אודות האיום שנשקף לארצות הברית מצד אזרחים אמריקנים תומכי המדינה האסלאמית ומעודד מוסלמים להגיב ולנקום על תקיפותיה של ארצות הברית בסוריה ובעיראק.

בסרטון משולבים קטעי וידאו מתוך סרטי קולנוע הוליוודיים שונים וכן קטעים המתעדים את פגיעות המטוסים בבנייני התאומים בזמן פיגועי האחד עשר בספטמבר. בנוסף משולבת אילוסטרציה של פגיעת טיל בבית הלבן.

בסרטון תיעוד של הוצאות להורג שבוצעו בעבר בידי "ג'ון הג'האדיסט", עורף הראשים הבריטי של המדינה האסלאמית. בקטעי הוידאו בהם מופיע "ג'ון" הוא פונה לנשיא אובאמה ומזהיר אותו מפני שימוש בכוח נגד המוסלמים והח'ליפות האסלאמית המייצגת אותם.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה