יום שלישי, 29 בינואר 2013

תעמולה ג'האדית ברשתות חברתיות

עמוד הפייסבוק "ודרבן את המאמינים" נפתח בתאריך 20 בינואר 2013. דף הפייסבוק מפיץ תעמולה של ארגוני טרור אסלאמיים אשר התפרסמה בפלטפורמות המקוונות של אל-קאעידה והג'יהאד העולמי. לדף הפייסבוק מעל 340 "לייקים" והוא מתעדכן על בסיס יום-יומי. השם "ודרבן את המאמינים" לקוח מתוך הקוראן, סורה 4 (הנשים), פסוק 84: "הילחם למען אלוהים, ואין אתה אחראי אלא לעצמך, אך דרבן את המאמינים. אולי יועיל אלוהים לדכא את תעוזת הכופרים, כי תעוזת אלוהים גדולה יותר, ותגמלו קשה יותר" (תרגום של אורי רובין).

www.facebook.com/wa.hardh.almo2minin
הדף מקשר לערוץ יו-טיוב צרפתי-ערבי שנפתח בתאריך 15 בינואר 2012 תחת השם "אצול אל-אסלאם" (ראשית האסלאם) .לחשבון זה מעל 60 "עוקבים" והועלו אליו מאז שנפתח עשרות סרטוני תעמולה ג'יהאדיסטים.  הערוץ מקשר גם לדף פייסבוק נוסף בעל אותו השם ("ראשית האסלאם") שנפתח בתאריך 12 באפריל 2012 ולו מעל 5500 "לייקים". כפי שניתן לראות, למעשה נוצרת כאן שרשרת של קישורים לחשבונות בעלי תוכן ג'יהאדי מובהק, המגיעה באמצעות הרשתות החברתיות לאלפי אם לא עשרות אלפי אנשים בכל רחבי העולם. (כניסות 25.01.2015)

www.youtube.com/user/ossoulislam
בחשבונות השונים מתפרסם התוכן ה"רגיל" המופץ בפלטפורמות המקוונות של אל-קאעידה והג'יהאד העולמי ולצד זאת מתפרססם חומר בלעדי וחדש המועלה על ידי מאות ואלפי החברים בחשבונות הללו, המקושרים גם הם לעשרות ומאות חשבונות ג'יהאדיסטיים ברשתות החברתיות. האמור מצביע על המשך המגמה של "סוציאליזציה של הרשתות החברתיות" אשר החלה בשנתיים האחרונות, בעיקר מאז פרצה המלחמה בסוריה ולאור התעצמותם של ארגוני ג'האד עולמי.

www.facebook.com/oussoul.islam

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה