יום שלישי, 23 בדצמבר 2014

תומכי המדינה האסלאמית ברשתות החברתיות מהללים את המחבל שביצע את פיגוע הדקירה בתחנת המשטרה בצרפת


תומכי ארגון המדינה האסלאמית (לשעבר דאע"ש) ברשתות החברתיות מהללים את "בלאל הצרפתי", האדם שהתפרץ לתחנת משטרה בצרפת ודקר שלושה שוטרים ביום שבת האחרון. בהודעה קצרה, אליה צורפה תמונתו של "בלאל הצרפתי", נכתב כי הפיגוע הוא תגובה למעורבות של צרפת בקואליציה נגד המדינה האסלאמית.

ההודעה עם התמונה פורסמה במקור ביום שני, 22 בדצמבר, בחשבון הטוויטר של מרכז אפריקה לתקשורת, זרוע מדיה המייצגת את "המג'אהדין באפריקה" ומזוהה עם ארגון המדינה האסלאמית. ההודעה עם התמונה של "בלאל" מופצת בידי תומכי המדינה האסלאמית תוך שימוש בתיוג (האשטג) "הזאב הבודד".

ה"טלגרף" דיווח כי שמו האמיתי של "בלאל" הוא ברטרן (Bertrand), צעיר בעל עבר פלילי שהתאסלם לפני מספר שנים והפך לקיצוני. בשבוע האחרון החליף ברטרן את תמונת הפרופיל של חשבון הפייסבוק שלו לדגל השחור המזוהה עם המדינה האסלאמית.

ביום חמישי, 18 בדצמבר, הופץ באינטרנט סרטון תעמולה חדש של המדינה האסלאמית בו הופיע דובר צרפתית שקרא למוסלמים בצרפת לבצע פיגועים בארצם. בסרטון האמור הייתה קריאה לקחת דוגמה ממוחמד מראח, המחבל שביצע את מתקפות הטרור בטולוז; לאחוז באקדח, סכין או אבן ולפגוע בצרפתים.

מאז פרסום הסרטון התרחשו מספר אירועים ביטחוניים בצרפת: האחד, אותו ביצע לכאורה "בלאל הצרפתי" התרחש ביום שבת. ביום ראשון למחרת התרחש אירוע נוסף, במהלכו אדם דרס עשרה הולכי רגל תוך צעקות אללהו אכבר. ביום שני ארעה תקרית נוספת בה אדם דרס למוות הולכי רגל. באותו היום, כך על פי דיווחים באמצעי התקשורת, נורו יריות אל עבר בית כנסת בפריז.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה