יום חמישי, 4 בדצמבר 2014

ארגון האמירות האסלאמית של הקווקאז נטל אחריות על מתקפת הטרור בגרוזני, צ'צ'ניה

חמושים פעילי ארגון האמירות האסלאמית של הקווקאז תקפו מספר יעדים בגרוזני, בירת צ'צ'ניה. אחד היעדים שהותקפו היה מבנה המשמש את משרד התקשורת הצ'צ'ני ומבנים נוספים המשמשים את שלטון קדירוב ברפובליקה. דיווחים אודות הארוע, סרטוני וידאו ותמונות שתיעדו רגעים מהמתקפה הופצו ביממה האחרונה בידי ג'האדיסטים מזה גורמים רוסיים מזה.

תמונה המתעדת, לכאורה, את פעילי האמירות האסלאמית של הקווקאז שהשתתפו במתקפה האחרונה בגרוזני (twitter.com, 4.12.2014)
לפי מקורות ג'האדיסטיים מהקווקאז, המתקפה בוצעה בהוראתו הישירה של מנהיג "האמירות הקווקאזית" הנוכחי - עלי עצחאב קיבקוב, שהחליף את דוקו אומרוב בהנהגת הארגון. המתקפה מכונה ברשתות החברתיות ובקרב תומכי הג'האד בקווקאז "נקמתו של דוקו אומרוב". אומרוב חוסל בחודש אפריל, 2014, בידי כוחות פרו-רוסיים.

אמצעי התקשורת השונים דיווחו על שלושה עשר הרוגים מקרב הכוחות הרוסים בחילופי האש הכבדים שפרצו בגרוזני. גורמים המזוהים עם האמירות האסלאמית דיווחו כי נהרגו 110 חיילים רוסים, מתוכם קצינים ואנשי יחידות מיוחדות לחימה בטרור. כצפוי, ג'האדיסטים בקווקאז ובמזרח התיכון הביעו תמיכה בפעולה. אחד מהם כתב בחשבון הטוויטר שלו כי צ'צ'ניה האסלאמית "תתרסק על ראשו של הסוכן קדירוב והדב הרוסי פוטין."

בניין משרד התקשורת שהותקף בגרוזני (twitter.com, 4.12.2014)
סרטוני וידאו שצולמו בידי פעילי האמירות האסלאמית של הקווקאז הופצו אתמול (רביעי, 3 בדצמבר,2014) והיום בידי אתר האינטרנט הרשמי של הארגון, "מרכז הקווקאז". אחד המחבלים שלקחו חלק במתקפה אמר בסרטון וידאו שפורסם באינטרנט (מצורף) כי שלל מלחמה שהמג'אהדין לא לקחו, הם העלו באש וכי במתקפה נהרגו מוסלמים רבים שעזבו את האסלאם ("מרתד"). 


* תודה לאלכסנדר מניס, דוקטורנט במחלקה ללימודי המזרח התיכון באוניברסיטת בר אילן, על תרגום הסרטון.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה