יום חמישי, 18 בדצמבר 2014

אנצאר אל-שריעה בירושלים: חלוקת סרטוני תעמולה ודגלים של המדינה האסלאמית


התארגנות בשם "אנצאר אל-שריעה פי בית אל-מקדס" (תומכי השריעה בירושלים) מחלקת לתושבי רצועת עזה דגלים שחורים המזוהים עם הג'האד העולמי ודיסקים של סרטוני תעמולה שהופקו בידי ארגוני טרור ג'האדיסטיים. הסרטונים המחולקים הופקו בידי אל-פרקאן להפקות מדיה, זרוע התקשורת של המדינה האסלאמית ושל אל-כתאא'ב להפקות מדיה, זרוע התקשורת של המיליציה הסומלית אל-שבאב אל-מג'אהדין.

על פי חשבון טוויטר המשרת את "אנצאר אל-שריעה בירושלים", מדובר בסוכנות תקשורת שמטרתה הפצת רעיון הייחוד (תוחיד). באחד הציוצים האחרונים בחשבון זה, מתאריך 10 בדצמבר, נכתב כי חולקו 10,000 סרטוני תעמולה ודגלים שחורים של ארגון המדינה האסלאמית בקרב תושבי ירושלים (Jerusalem).  לציוץ זה, אשר נכתב באנגלית, צורפו תמונות המראות ערמות של דגלים ודיסקים. סביר להניח כי הכוונה היא לתושבי רצועת עזה אך לא יהיה מופרך להניח כי מוצרים שכאלו יופצו בקרב תושבי ירושלים והסביבה.

חלוקת סרטוני תעמולה
חלוקת דגלים שחורים מתרחשת כבר מספר חודשים. כך, כבר בחודש מאי, 2014, הודיעו אנשי "אנצאר אל-שריעה בירושלים" כי הם עומדים להפיץ מספר רב של דגלים שחורים המזוהים עם המדינה האסלאמית לתושבי הרצועה. מציוצים נוספים בחשבון הטוויטר המדובר עולה כי מעבר להפצת דגלים וסרטוני תעמולה גוף זה עוסק גם בפעילות רווחה הכוללת חלוקת מצרכים ומזון לנזקקים.

חלוקת ערכות מזון לנזקקים
ישנו עמוד פייסבוק שנפתח באוגוסט השנה ונושא את השם "אנצאר אל-שריעה פי בית אל-מקדס" אך העמוד אינו מתפקד באופן שוטף ואינו תופס תאוצה (כ-60 לייקים). הפעילות האחרונה של עמוד הפייסבוק האמור הייתה בנובמבר השנה. לעומת זאת, לחשבון הטוויטר יש מעל ל-3,700 עוקבים ופורסמו בו קרוב למאתיים ציוצים.

חלוקת סרטוני תעמולה שהופקו בידי אל-שבאב אל-מג'אהדין לתושבי עזה

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה