יום שלישי, 30 בדצמבר 2014

ג'יש אל-עדל נטל אחריות על תקיפת סיור של משמרות המהפכה


ג'יש אל-עדל (צבא הצדק), ארגון טרור סוני-בדלני שפועל בבלוצ'יסטן, נטל אחריות על תקיפת שני כלי רכב של משמרות המהפכה באיראן, הרג שלושה חיילים ופציעתם של אחרים. מהודעה שפורסמה בידי הארגון עולה כי התקיפה התרחשה בתאריך 28 בדצמבר וכי כלי רכב אחד ואמצעי לחימה נלקחו כשלל.

ארגון ג'יש אל-עדל הינו אחד מארגוני טרור סונים בדלניים שפועלים בחבל בלוצ'יסטן שמשתרע על פני איראן-פקיסטן ואפגניסטן. במקרים שונים הארגונים הבלוצ'ים הבדלנים פועלים יחדיו. כך, למשל, בתאריך 18 במרץ, 2013, פורסמה הודעה בה נטען כי פעילי ג'יש אל-עדל ישתפו פעולה עם תנועת אנצאר-איראן (תומכי איראן) במאבק נגד השלטון בטהראן. מאז ועד היום שני ארגונים אלו ביצעו שורה של מתקפות נגד כוחות איראניים.

כלי הרכב של משמרות המהפכה שנלקחח כשלל
בתאריך 23 במרץ, בעיצומו של הנורוז, ראש השנה הפרסי,הודיע ג'יש אל-עדל באתרי האינטרנט המזוהים עמו על הוצאתו להורג בתלייה של חייל משמר הגבול שנחטף יחד עם עוד ארבעה מחבריו. בתחילת אפריל ארבעת החיילים שנותרו בשבי שוחררו. בתאריך 27 באפריל פורסם סרטון וידאו המתעד את ארבעת החיילים טרם שחרורם.

אמצעי הלחימה שנפלו לרשות אנשי ג'יש אל-עדל
נטילת האחריות על תקיפת שני הרכבים של משמרות המהפכה פורסמה בחשבון הטוויטר של ג'יש אל-עדל בתאריך 30 בדצמבר ו"צויצה מחדש" מעל 100 פעמים. בעמוד הפייסבוק של רשת עדאלת לחדשות המזוהה עם ג'יש אל-עדל פורסמו מספר תמונות המתעדות לכאורה את "שלל המלחמה" שנתפס; שיירת טויוטות של הארגון; והפעילים שהשתתפו  בפעולה.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה