יום ראשון, 21 בדצמבר 2014

דובר צרפתית שלוחם בשורות המדינה האסלאמית קורא לבצע פיגועי זאב בודד בצרפת וללמוד ממוחמד מראח


ג'האדיסט דובר צרפתית אשר מופיע בבסרטון תעמולה של המדינה האסלאמית - מחוז אל-ברכה, קורא למסולמים בצרפת לעשות "הג'רה" (הגירה) לשטחי  המדינה האסלאמית. אם הרשויות מונעות זאת מהם, עליהם לבצע פיגועי "זאב בודד" בארצם ולקחת דוגמה ממוחמד מראח, המחבל שביצע את הפיגוע בבית הספר "אוצר התורה" בעיר טולוז ורצח שלושה חיילים צרפתים-מוסלמים בהזדמנויות שונות.

הסרטון, באורך כארבע דקות, פורסם תחת הכותרת "אליכם, הו בני עמי", והוא מופנה למוסלמים בצרפת. על פי הדובר בסרטון, אם "הכופרים" מונעים מהמוסלמים לעשות הג'רה, עליהם לבצע פיגועים במקומותיהם. בנוסף, מסביר אותו ג'האדיסט, על המוסלמים לתת שבועת אמונים (לאל-בע'דאדי) בכל מקום בו הם נמצאים.

לפי הדובר בסרטון, המוסלמים בצרפת צריכים להגיב ליחס השלילי לכאורה של הרשויות בצרפת כלפי אזרחיה המוסלמים, כמו למשל בנושא הניקאב (כיסוי פנים) אשר אסור על פי חוק במדינה. על כן הוא ממליץ לקחת  לידיים "אקדחים, אבנים וסכינים ולהלום בצרפת" ובראשי הכופרים; ולקחת דוגמה מהמקרה של "האח מוחמד מראח", המחבל מטולוז.  את דבריו מסכם הג'האדיסט באיום כי הצרפתים "לא יחיו בביטחון" כפי שהמוסלמים לא חיים בביטחון ובקריאה נוספת לעשות הג'רה.

על פי הידוע, כמה מאות צרפתים לוחמים בשורות המדינה האסלאמית. חלק ביצעו פיגועי התאבדות באזורים שונים בעיראק וסוריה. בימים האחרונים חשפה משטרת צרפת רשת ששלחה מתנדבים לזירת הלחימה בסוריה ועיראק. אדם אחר הדובר צרפתית הופיע בסרטון נוסף של ארגון המדינה האסלאמית בו מאיימים בהוצאה להורג של שלושה חיילים לבנונים שנחטפו בידי פעילי הארגון. וידאו זה מופנה ל"בעלי בריתה של צרפת" בלבנון.

האם הקריאה לבצע פיגועי זאב בודד בצרפת נקלטה אצל תומכי המדינה האסלאמית? אתמול (שבת, 20 בדצמבר) התפרץ אדם חמוש בסכין לתחנת משטרה במרכז צרפת תוך צעקות "אללהו אכבר" ודקר שלושה שוטרים. המפגע נורה ונהרג.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה