יום חמישי, 18 בדצמבר 2014

הודעות חדשות של קבוצת תומכי המדינה האסלאמית בירושלים: נטילת אחריות על פיצוץ מטען חבלה נגד אגודת הצדקה 'יבוס' ברפיח וכתב הגנה על הקבוצה


מכון SITE לניטור פעילות טרוריסטית באינטרנט דיווח כי קבוצה מרצועת עזה המזוהה עם ארגון המדינה האסלאמית נטלה אחריות על פיצוץ מטען חבלה שכוון נגד אגודת הצדקה "יבוס" המזוהה עם תנועת פתח. נטילת האחריות פורסמה בתאריך 10 בדצמבר.

על פי נטילת האחריות של קבוצת תומכי המדינה האסלאמית בירושלים (ג'מאעת אנצאר אל-דולה אל-אסלאמיה פי בית אל-מקדס), אגודת "יבוס" היא למעשה הזרוע הקדמית של איראן וחזבאללה ומרכז להפצת האמונה השיעית, וכי אין כל מניעה לפגוע בשיעים ותומכיהם ברצועה ובגדה.

מדיווח של סוכנות הידיעות "מעאן" אודות התקרית עולה כי מטען חבלה קטן התפוצץ בכניסה למבנה ששימש את אגודת הצדקה יבוס. בפיצוץ נפגעו קל שני עוברי אורח.

אגודת הרווחה "יבוס" מפעילה עמוד פייסבוק לו מעל 800 לייקים (וישנו קישור לעמוד פייסבוק נוסף). על פי עמוד הפייסבוק, מדובר בארגון ללא מטרות רווח שנוסד בעיר רפיח בשנת 2001 מתוך כוונה לסייע לאוכלוסיית הרצועה. אין זו הפעם הראשונה בה הותקף מבנה המשמש את "יבוס". לפי המרכז הפלסטיני לזכויות אדם, ביולי, 2008, התפוצץ מטען חבלה שהסב נזק קל למקום.

כפי שנכתב בהודעות קודמות, גם נטילת האחריות מסתיימת בהבהרה כי המקור הבלעדי לפרסומי הקבוצה הינו הפורום אל-מנבר אל-אעלאמי אל-ג'האדי המזוהה עם המדינה האסלאמית; וחשבון טוויטר חדש (A_IS_MGDS) לו יש מעל 600 עוקבים. כמו כן, ישנו תיוג (האשטג) "גיהנום השיעים בירושלים" בו פורסמו תמונות שצולמו לאחר פיצוץ מטען החבלה ונטילת האחריות.


כתב ההגנה מטעם "תומכי המדינה האסלאמית בירושלים" פורסם בתאריך 11 בדצמבר בתגובה להודעה של "מרכז אבן תימיה לתקשורת", גוף תקשורת שאמון על הפצת פרסומי הסלפיה-ג'האדיה ברצועת עזה, לפיה ברצועת עזה אין כל ארגון או קבוצה המכונים או נקראים "המדינה האסלאמית".

בכתב ההגנה תוקפים אנשי "תומכי המדינה האסלאמית" את מרכז אבן תימיה בטיעון כי אינו מייצג את כלל אנשי הסלפיה-ג'האדיה ברצועת עזה. לפי כתב ההגנה, מאז היווסדה של הקבוצה היא הטילה את כל כובד משקלה וכוחה בחזית הג'האד ו"התמודדה עם המציאות הקיימת בדיבור ובמעש, לא כמו אלו שאנו שומעים על קיומם ברשתות החברתיות ובפורומים [הג'האדיסטיים] בלבד." (הכוונה היא לאנשי מרכז אבן תימיה).

מקורות:
https://www.alplatformmedia.com/vb/showthread.php?t=72363
https://twitter.com/A_IS_MGDS/status/542846998597337089

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה