יום חמישי, 13 בנובמבר 2014

ג'מאעת אנצאר בית אל-מקדס: שבועת אמונים למנהיג המדינה האסלאמית


בתאריך 10 בנובמבר, 2014, הודיע ארגון הטרור ג'מאעת אנצאר בית אל-מקדס (קבוצת תומכי ירושלים), שפועל שחצי האי סיני ומצרים, על שבועת אמונים לאבו בכר אל-בע'דאדי, מנהיג ארגון המדינה האסלאמית (לשעבר דאע"ש). פרטים נוספים אפשר למצוא בפרסום של מרכז המידע למודיעין וטרור ע"ש אלוף מאיר עמית שעסק בנושא.

שבועת האמונים למדינה האסלאמית פורסמה בצורה של קלטת שמע (אודיו) בחשבון הטוויטר הרשמי של אנצאר בית אל-מקדס. לאחר שחשבון זה נסגר אחר נפתח במהרה. נכון לרגע זה, חשבון הטוויטר העדכני נקרא בשם וִלָאיֶת סינאא' (מחוז סיני) והוא זמין בכתובת https://twitter.com/Ansar_B_Almqds0.


כבר זמן מה שמופצות שמועות על כך שאנצאר בית אל-מקדס נשבעו אמונים לארגון המדינה האסלאמית. עם זאת, לצד שמועות אלו הופצו גם הכחשות מצד הארגון, כל זאת עד ההודעה האחרונה. הכרזת הנאמנות לאל-בע'דאדי, "ח'ליף המוסלמים", מצד הג'האדיסטים בחצי האי סיני מסמלת את המשך ההתעצמות של ארגון המדינה האסלאמית, אשר שולח זרועות אל מחוץ לגבולות סוריה-עיראק.

מחנה של אנצאר בית אל-מקדס, בחצי האי סיני  (twitter.com 13.11.14)
כאמור, אנצאר בית אל-מקדס מוגדר כעת כ"מחוז סיני" (של המדינה האסלאמית). ישנו גם תיוג הנושא שם זה (#ولاية_سيناء). מלבד מחוז סיני ש"מסופח" למדינה האסלאמית ישנם, כרגע, עוד ארבעה "מחוזות" - אזורים בהם פועלות קבוצות סלפיות טרוריסטיות ממקומות שונים, שהכריזו על נאמנות לאל-בע'דאדי ולמדינה האסלאמית: מחוז חצי האי ערב (#ولاية_الجزيرة_العربية); מחוז תימן (#ولاية_اليمن); מחוז לוב (#ولاية_ليبيا); ומחוז אלג'יריה (#ولاية_الجزائر). בנוסף, בחודשים האחרונים הופצו הכרזות נאמנות למדינה האסלאמית גם מצד גורמים ג'האדיסטיים באסיה ובאירופה.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה