יום חמישי, 27 בנובמבר 2014

וידאו חדש של בוקו חראם: תיעוד השתלטות על העיירה צ'יבוק


ארגון הטרור הניגרי "בוקו חראם" (בתרגום מילולי: חינוך מערבי הוא חטא) פרסם בימים האחרונים סרטון וידאו חדש ובו תיעוד של השתלטות לוחמי הארגון על עיירה בשם צ'יבוק (Chibok) ממנה נחטפו מאות נערות ותלמידות בית ספר לפני מספר חודשים. על פי דיווחים, הצבא הניגרי הצליח להסיג את כוחות בוקו חראם ולהשתלט בחזרה על עיירה.

סרטון הוידאו החדש, באורך כארבעים דקות, מחולק לשניים. בחצי הראשון של הסרטון נראה מנהיג הארגון, אבו בכר שיקאו, נושא נאום בשפת המקום (האוסה) בפני אוכלוסיה מקומית. בחצי השני מתועדים פעילי הארגון כאשר הם רכובים על נגמשים וטנדרים ונוסעים בעיירה צ'יבוק. כמו כן הסרטון מתעד את פעילי הארגון כאשר הם מסתערים על אזור הגבול בין ניגריה לקמרון.

מתוך הסרטון
ראוי לשים לב לכך שבסרטון מכונים פעילי בוקו חראם כ"צבא המדינה האסלאמית" (ג'נוד אל-דולה אל-אסלאמיה). מעבר לכך, מנהיג בוקו חראם - אבו בכר שיקאו, שינה את שם מחוז בורנו לשם "ולאית אל-פרקאן" (מחוז אל-פרקאן), בדומה לשינוי השם של ה"מחוזות" שנכבשו בידי ארגון המדינה האסלאמית מצד אחד; ואלו שהסתנפו לארגון מצד שני. כך, למשל, לאחרונה נוסדו "מחוז סיני", "מחוז לוב" או "מחוז אלג'יריה".

תיאור זה בא על רקע השמועות שהארגון הכריז על נאמנות לארגון הטרור "מדינה אסלאמית". בנוסף לכל האמור, על פי פרסומים של תומכי ופעילי בוקו חראם ברשתות החברתיות נראה כי הארגון הצליח להשתלט, לאחר חילופי אש כבדים, על שלושה אזורים בקמרון. פרסומים אלו מגיעים בד בבד עם דיווחים על שורה של פיגועים שביצעו אנשי בוקו חראם ברחבי ניגריה.

להלן קטע מתוך הסרטון החדש של בוקו חראם, באדיבות TRAC NIGERIA:

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה