יום שישי, 21 בנובמבר 2014

הודעות חדשות של מרכז אבן תימיה לתקשורת: הכחשת המעורבות בשורה של פיצוצים שכוונו נגד בכירי תנועת פתח; הכחשת קיומו של מסע לגיוס כספים ברשתות החברתיות; הודעות אבל לזכרם של ג'האדיסטים מעזה שנהרגו בסוריה


בחודש האחרון פרסם גוף התקשורת "מרכז אבן תימיה", המזוהה עם הסלפיה-ג'האדיה ברצועת עזה, מספר הודעות הנוגעות לאירועים שונים שקשורים לזרם הסלפי-ג'האדי ברצועה. ההודעה הראשונה, אשר פורסמה לפני כחודש, עסקה בשורה של פיצוצים שאירעו בתאריך 7 בנובמבר, 2014, בזמן חגיגות לזכר יאסר עראפת שנערכו ברצועה. הפיצוצים התרחשו בו זמנית וכוונו כלפי בתי בכירים בתנועת פתח וכלי רכבם.

בהודעה של מרכז אבן תימיה שעיקרה הכחשת המעורבות בפיצוצים, אשר פורסמה בפלטפורמות המקוונות של גוף תקשורת זה, נאמר כי שמועות על כך שמאחורי הפיצוצים עומדים פעילי "המדינה האסלאמית" בעזה אינן נכונות וכי אין ברצועה גוף המכונה בשם זה או שמזוהה רשמית עם ארגון הטרור מסוריה ועיראק.

טענה זו מעמידה בסימן שאלה מספר פרסומים מהחודשים האחרונים מהם עולה כי גורמים סלפים המזוהים עם הג'האד העולמי ברצועת עזה הקימו שלוחה של המדינה האסלאמית. כזו היא קבוצה שכונתה "בני המדינה האסלאמית" או קבוצה שכונתה "תומכי המדינה האסלאמית".

בהודעת ההכחשה על מעורבות בפיצוצים נגד אנשי תנועת פתח ברצועת עזה נכתב כי הגוף היחידי שמאמת פרסומים של הסלפיה-ג'האדיה ברצועת עזה ואחראי על הפצתם הוא מרכז אבן תימיה. על כן, הפרסומים שהופצו לכאורה מטעם תומכי המדינה האסלאמית ברצועה שקריים. עוד נטען בהודעה כי מי שעומדים מאחורי שורת הפיצוצים הם ככל הנראה גורמים בחמאס.

בד בבד עם הכחשה זו פרסם מרכז אבן תימיה הודעות אבל לזכרם של פעילי ג'האד עולמי מרצועת עזה שיצאו לסוריה, הצטרפו לארגון המדינה האסלאמית ונהרגו בזמן שלחמו בשורותיו. כך, למשל, בתאריך 17 בנובמבר פרסם המרכז הודעות לזכרם של שלושה ג'האדיסטים מרצועת עזה שנהרגו בעיראק: נור זהיר אבו עיסא; שאדי דאהודי; ומוחמד סמיר אבו עון.

הודעה נוספת שפורסמה בידי מרכז אבן תימיה (ראו למשל פרסום בחשבון הטוויטר של המרכז), תחת  הכותרת "הודעה חשובה בנוגע למסע איסוף הכספים בשם המג'אהדין הסלפים בפלסטין", נועדה להפריך טענות ושמועות מהן עולה כי פעילי ג'האד עולמי ברצועה מגייסים כספים בצורה מאורגנת וממוסדת באמצעות חשבונות ברשתות החברתיות. בהודעה זו נטען כי יש צורך להזהר ממעילות כספים שנוצרות כתוצאה ממאמצי בודדים או גורמים לא-רשמיים שמנסים לנצל גיוס כספים לטובת המאמץ המלחמתי של פעילי הג'האד ברצועה.

__________________________________________________

מקורות נוספים:
  • הבלוג הרשמי של מרכז אבן תימיה:
    bentaymia.tumblr.com.
  • חשבון הטוויטר הרשמי של מרכז אבן תימיה:
    https://twitter.com/bentaymia_cente
  • מתוך הפורום אל-מנבר אל-אעלאמי אל-ג'האדי: https://www.alplatformmedia.com/vb/showthread.php?p=397180
  • מתוך הפורום שבכת אל-ג'האד אל-עאלמי:www.shabakataljahad.com/vb/showthread.php?t=41640

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה