יום ראשון, 16 בנובמבר 2014

וידאו חדש של המדינה האסלאמית: 'למרות שהכופרים לא יאהבו זאת'


אל-פרקאן להפקות מדיה, זרוע התקשורת של ארגון הטרור המדינה האסלאמית (לשעבר דאע"ש), פרסמה היום (ראשון, 16 בנובמבר, 2014), סרטון תעמולה חדש ובו תיעוד הוצאה המונית להורג בעריפה של חיילים עלאוים. הסרטון, באורך כעשרים דקות ומתורגם לאנגלית, נפתח כאשר נראה דגל שחור בסוריה ועיראק, אשר שולח גלי הדף לרומא, סין וארצות הברית.

החלק הראשון בסרטון, שפורסם תחת הכותרת "למרות שהכופרים לא יאהבו זאת", מוקדש לתהליך צמיחתה של המדינה האסלאמית מימי אבו מצעב אל-זרקאוי ועד ימי הח'ליף אבראהים בדרי (אבו בכר אל-בע'דאדי); החלק השני של הסרטון מוקדש למתקפות ופיגועים שביצעו פעילי המדינה האסלאמית. בחלק זה נראים כעשרים שבויים מצבאו של בשאר אל-אסד, אשר מתוארים כקצינים וטייסים, מובלים להוצאה להורג כאשר הם אזוקים ושפופים.


האדם שמוביל את ההוצאה להורג הוא לא אחר מאותו "ג'ון הבריטי", הג'האדיסט שנודע בתור האדם שערף את ראשיהם של מספר בני ערובה אמריקנים ובריטים. לאחרונה הופצו שמועות שטענו כי אותו ג'ון הבריטי נפצע או נהרג. שמועות דומות הופצו לגבי אבו בכר אל-בע'דאדי. הפרסומים האחרונים של המדינה האסלאמית הפריכו שמועות אלו.

ג'ון הבריטי פותח במסר לנשיא ארצות הברית ברק אובמה, המכונה "הכלב של רומא": "היום אנו שוחטים את חייליו של בשאר ומחר נשחט את חייליך." הוא גם מאיים שפעילי המדינה האסלאמית יתחילו לשחוט אנשים ברחובות באנגליה וארצות הברית. 

בסוף הסרטון משולבים קטעי וידאו ואודיו בהם ג'האדיסטים ממקומות שונים ברחבי העולם הערבי-אסלאמי נשבעו אמונים לאבו בכר אל-בע'דאדי והמדינה האסלאמית. לאחר מכן נראה שוב ג'ון הבריטי, הפעם כאשר הוא עומד מעל ראשו הערוף של פיטר אדוארד קסיג, עובד סיוע אמריקני וחייל בצבא ארצות הברית לשעבר, שנחטף בסוריה והוחזק בידי המדינה האסלאמית. קסיג הוא האמריקני השלישי שהוצא להורג בידי ג'ון הבריטי. 

למידע נוסף:
http://www.dailymail.co.uk/news/article-2836392/Islamic-State-releases-new-video-claiming-execution-kidnapped-aid-worker.html
http://nypost.com/2014/11/16/new-isis-video-purports-to-show-us-aid-worker-beheaded/

2 comments:

  1. אהלן אריאל, אפשר לקבל את הלינק לסרטון המדובר?

    השבמחק
  2. שלום,
    איני חושב שראוי לשתף בפומבי קישורים לסרטוני תעמולה מסוג זה.

    השבמחק