יום שישי, 14 בנובמבר 2014

תמצית נאומו של אבו בכר אל-בע'דאדי, מנהיג ארגון המדינה האסלאמית ׁ


סוכנות אל-פרקאן להפקות מדיה, זרוע התקשורת של ארגון המדינה האסלאמית (לשעבר דאע"ש), פרסמה  אתמול, 13 בנובמבר, 2014, את נאומו המוקלט של מנהיג הארגון, אבו בכר אל-בע'דאדי (ניתן להאזין לנאום כאן). בנאום, שנמשך כ-17 דקות, פונה אל-בע'דאדי למוסלמים במטרה שיצטרפו לג'האד. בקשה זו מקבלת נופך שונה מתוקף מעמדו של אל-בע'דאדי, המוכר גם בתואר "ח'ליף" ו"מפקד המאמינים".

בנאום אל-בע'דאדי תוקף את היהודים, המערב ואת השלטונות "הכופרים" בארצות ערב והאסלאם שלטענתו משתפים פעולה במהלך "מסע הצלב" נגד האסלאם והמוסלמים. היהודים, למשל, חוששים לכלכלה שלהם (של מדינת ישראל) ומפני התעצמותו של הרגש הדתי-אסלאמי, זה שיכול לערער את המשטרים במזרח התיכון. היהודים והצלבנים, כך על פי הנאום, משתמשים ב"מכשפים" (כינוי גנאי לחכמי דת) שמוציאים פסקי הלכה (פתוות) נגד המדינה האסלאמית ובכך מנסים לפגוע בלגיטימיות של הארגון ושל פעיליו.


אל-בע'דאדי בזמן נאומו הראשון במסגד הגדול בעיר מוצול, עיראק
אל-בע'דאדי חוזר שוב ושוב על כך שמי שעומד מאחורי מסע המלחמה נגד המדינה האסלאמית הם היהודים והצלבנים, הנעזרים בממשטרים הערבים-מוסלמים במטרה להילחם נגד המדינה האסלאמית. כוחות אלו, לדעתו ובסופו של דבר, יובסו, ואילו המוסלמים ינצחו: "מצעד המג'אהדין יימשך עד שהם יגיעו לרומא," הוא אמר והוסיף כי המדינה האסלאמית תמשיך להתרחב על אף הניסיונות לפגוע בה.

אל-בע'דאדי מציין כי היו הכרזות נאמנות (ביעה) מצד גורמים במצרים, סעודיה, תימן, אלג'יריה ולוב. (ראו כאן אודות המחוז החדש שנוסד בחצי האי סיני). גורמים אלו הכריזו על הקמת וילאיות (מחוזות) ואל-בע'דאדי מבקש מהמוסלמים להצטרף למחוז הקרוב אליהם. בנוסף הוא פונה בנאומו אל אותם תומכי המדינה האסלאמית בארצות ערב ומבקש מהם לפעול במטרה להפיל את המשטרים ולהילחם נגד גורמים עוינים, כמו למשל הח'ותים השיעים בתימן.

הלוגו של סוכנות אל-פרקאן להפקקות מדיה
ייתכן שבנאומו האחרון אל-בע'דאדי משנה גישה. לפי יגאל כרמון, ראש  ממר"י, בפרסומים קודמים מנהיג המדינה האסלאמית התמקד בכך שעל המוסלמים לבצע הגירה (הג'רה) לסוריה או עיראק ולהשבע לו אמונים (ביעה). עתה, בנאום החדש, הג'האד - במובן של מלחמת קודש - הוא שעומד במרכז.

לפי אל-בע'דאדי, אללה רואה בג'האד כ"פסגת המעשים הטובים" באסלאם, חובה שמוטלת על כל המוסלמים ללא יוצא מן הכלל; חובה אישית (פרצ' עין) שמוטלת על המאמין. על כן, מתבקשים תומכי המדינה האסלמית לתת להר הגעש של הג'האד להתפרץ בכל מקום ואתר ולהבעיר את האדמה באש שתכלה  את המשטרים ה"משוקצים", את חייליהם ותומכיהם.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה