יום רביעי, 17 בספטמבר 2014

הודעה חדשה של אלקאעדה בתת היבשת ההודית: נטילת אחריות על תקיפה של חיל הים האמריקאי בפקיסטן

מתוך ההכרזה על "אלקאעדה בתת היבשת ההודית"
על פי הודעה שפורסמה בידי השלוחה של ארגון אלקאעדה בתת היבשת ההודית, חיילים וקצינים מחיל הים הפקיסטני ערקו לשורות הארגון תוך ביצוע מתקפת טרור נגד כוחות חיל הים האמריקאי ששייטו באוקיאנוס ההודי. לפי ההודעה, אשר פורסמה בידי דובר הארגון, אסאמה מחמוד, גורמים צבאיים בפקיסטן ניסו לטשטש את האמת וטענו כי התוקפים היו "אנשים מבחוץ", בעוד שלמעשה התוקפים היו חיילים וקצינים "מסורים" מחיל הים הפקיסטני.

מדובר בהודעה הראשונה של שלוחה זו המכונה "ג'מאעת קאעדת אלג'האד פי שבה אלקארה אלהנדיה" (קבוצת אלקאעדה בתת היבשת ההודית), אשר ההכרזה על ייסודה פורסמה רק לפני מספר ימים. בהודעה נכתב כי יותר מאשר מתקפה נגד ארצות הברית, מדבר במתקפה נגד שיתוף הפעולה בין צבא פקיסטן לארצות הברית.

ההודעה משווה בין אותם קצינים שלכאורה ביצעו את מתקפת הפתע על הכוחות האמריקאים באוקיאאנוס ההודי לרב-סרן נידאל חסן, הפסיכיאטר מצבא ארצות הברית שפתח באש ורצח שלושה עשר מעמיתיו החיילים בבסיס שבפורט הוד, טקסס. על פי הידוע חסן הושפע מהתעמולה האינטרנטית של אלקאעדה והתכתב עם אנור אלעולקי, אזרח אמריקאי ממוצא תימני שהפך לאחד מבכירי אלקאעדה בחצי האי ערב.

מקור: https://justpaste.it/h4wt

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה