יום שבת, 30 באוגוסט 2014

וידאו חדש של אנצאר בית אלמקדס: "הם האויב, לכן הישמר מפניהם"


ג'מאעת "אנצאר בית אלמקדס" (קבוצת תומכי ירושלים) פרסמה  ביום רביעי, 28 באוגוסט, סרטון וידאו חדש בו פעילי הקבוצה מתועדים כאשר הם עורפים את ראשם של ארבעה בדואים מצפון חצי האי סיני. לפי הוידאו החדש, הארבעה הואשמו כי מסרו מידע למוסד, מה שהוביל לחיסולם של שלושה פעילי ג'האד בידי מל"ט (מטוס ללא טייס) "יהודי".

הסרטון החדש באורך כחצי שעה והוא פורסם במקור בחשבון הטוויטר של הקבוצה, דבר שהוביל לסגירת החשבון מאחר ורשת טוויטר אוסרת על העלאת והפצת תוכן אלים מסוג זה.

גופותיהם של הארבעה נמצאו בבוקר יום רביעי, 20 באוגוסט, 2014, בקרבת העיר שיח' זוויד, כ-15 קילומטרים מרצועת עזה. לפי מקור ביטחוני בקהיר, הקבוצה שביצעה את ההוצאה להורג מנסה לחקות את דפוס הפעולה של "המדינה האסלאמית" (לשעבר דאע"ש).


קבוצת "אנצר בית אלמקדס" הוכרזה בידי ארצות הברית כ"ארגון טרור" בחודש אפריל, 2014. מדובר בארגון סלפי קיצוני שהופיע בחצי האי סיני בשנת 2012. פעילי הארגון עומדים מאחורי שורה ארוכה של פיגועים ומתקפות נגד יעדים שונים בישראל, מצרים וחצי האי סיני.

לפני מספר ימים פרסמה קבוצת "אנצאר בית אלמקדס" סרטון וידאו אחר, תחת הכותרת "הו החיילים [המצרים]", בו מתועדת מתקפה על מוצב של חיילי משמר הגבול המצרי אשר הסתיימה בכיבוש המוצב, הרג החיילים ופיצוץ המבנים ששימשו את השומרים.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה