יום שישי, 25 ביולי 2014

הודעה חדשה של קבוצת תומכי המדינה האסלאמית בירושלים: "פעולות מיוחדות של אריות הייחוד בגדה המערבית"

ארגון לא מוכר בשם "אנצאר אל-דולה אל-אסלאמיה פי בית אל-מקדס" (תומכי המדינה האסלאמית בירושלים) פרסם ביום רביעי, 23 ביולי, הודעה חדשה בה נטילת אחריות על שלוש מתקפות טרור  אשר התרחשו בתחילת חודש יולי. לפי ההודעה, הארגון עומד מאחורי הפעם הראשונה בה שוגרה רקטה מתוצרת עצמית אל עבר "התנחלויות האויב בגדה המערבית".

ההודעה החדשה של "תומכי המדינה האסלאמית בירושלים", 23.7.2014
בהודעה נכתב כי הרקטה, אשר שוגרה ביום חמישי, 3 ביולי, בשעות אחר הצהריים, נפלה בהר חברון. מלבד שיגור הרקטה מצויינות עוד שתי מתקפות שהתרחשו לכאורה בשעות הלילה של יום  חמישי: פתיחה באש אל עבר מחסום צבאי בכביש המנהרות המקשרת בין חברון לירושלים ופתיחה באש לעבר מחסום צבאי נוסף בחברון המשמש את "הציונים והכופרים ['מרתאדין']".

עוד נכתב בהודעה כי נטילת האחריות לפעולות פורסמה באיחור כתוצאה מ"סיבות ביטחוניות" וכי המתקפות עליהן ניטלה אחריות הן המשך קמפיין הנקמה של "המוסלמים המדוכאים בפסלטין בכלל ובעזה בפרט." בסוף ההודעה נכתב כי הג'האד נגד "צאצאי הקופים והחזירים" ומשתפי הפעולה עמם יימשך.

הקבוצה הסלפית-ג'האדית המכונה "תומכי המדינה האסלאמית בירושלים" החלה לפעול ברצועת עזה בסוף יוני השנה, כאשר התארגנות זו הפיצה הודעה המבכה את חיסולם של שני פעילי הסלפיה-ג'האדיה בידי כוחות צה"ל. קבוצה זו גם נטלה אחריות (ללא תיעוד) על שיגור טילים מרצועת עזה אל עבר דרום ישראל.

על פי ההודעות של "תומכי המדינה האסלאמית בירושלים", המקור הבלעדי לפרסומים השונים שהקבוצה מפיצה הינו הפורום "אלמנבר אלאעלאמי אלג'האדי" המזוהה עם ארגון "המדינה האסלאמית". בהתאם, גם ההודעה האחרונה פורסמה בפורום זה.

ראוי לציין כי ברצועת עזה ישנה ככל ההנראה התארגנות ג'האדיסטית נוספת המזוהה עם המדינה האסלאמית (ייתכן כי אותה התארגנות) בשם "בני המדינה האסלאמית -ירושלים". התארגנות זו פרסמה סרטון וידאו המתעד שיגור טילים אל עבר דרום ישראל.

התארגנות סלפית-ג'האדית נוספת שפרסמה בחודשים האחרונים נטילת אחריות על שיגורי טילים אל עבר דרום ישראל היא קבוצת "סראיא יחיא עיאש" (פלוגות יחיא עיאש), אשר לפי פרסומיה משתייכת לארגון הטרור הלבנוני "גדודי עבדאללה עזאם".

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה