יום ראשון, 27 ביולי 2014

נצרת, ישראל: הדגל השחור מול כנסיית הבשורה


פעילים סלפים בעיר נצרת, ייתכן כי מתומכי ארגון הטרור "המדינה האסלאמית" (לשעבר דאע"ש) בעיר, הציבו בימים האחרונים שלט עליו מודפס "הדגל השחור" המזוהה עם הג'האד העולמי מול כנסיית הבשורה, אחת הכנסיות החשובות לעולם הנוצרי. 

לפי האתר "סטאר 2000", אשר דיווח על הצבת הדגל השחור מול הכנסייה, בשנים האחרונות קבוצות אסלאמיות קיצוניות בנצרת ובגליל מתגרות בנוצרים ובתיירים זרים (עולי רגל) בכך שהן מציבות שלטים בשפה האנגלית מול הכניסה לכנסיית הבשורה, עליהם כיתוב פרובוקטיבי הקורא לנוצרים לזנוח את האמונה בשילוש הקדוש וקורא תיגר על אמונה זו.

בדיווח של "סטאר 2000" נכתב כי הנוצרים בצפון הארץ התרגלו לראות את הדגלים האסלאמיים הירוקים (המזוהים עם התנועה האסלאמית - הפלג הצפוני; או לחילופין עם חמאס) מונפים בהתרסה מול עיניהם, אך כעת הם רואים את הדגלים השחורים של המדינה האסלאמית. 

בדיווח מוזכר כי "הדגל השחור" שהוצב בנצרת מול הכנסייה, נתלה ימים ספורים לאחר הפגנה משותפת של נוצרים ומוסלמים שנערכה בעיר לאות הזדהות עם תושבי רצועת עזה ונגד מבצע "צוק איתן"; ולאחר שאלפי נוצרים בעיראק גורשו מהעיר מוצול בצפון עיראק ובתי כנסיות נהרסו בידי הארגון שהכריז כי הוא "מדינת הח'ליפות האסלאמית".

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה