יום רביעי, 2 ביולי 2014

חשבון טוויטר לא-רשמי של ארגון הטרור טאליבן-פקיסטן מודיע על שבועת אמונים ל"מדינה האסלאמית"

לפי הודעות שפורסמו בחשבון טוויטר לא-רשמי של ארגון הטרור טאליבן-פקיסטן (תחריק-א טאליבן), קבוצה גדולה של פעילים מטאליבן-פקיסטן אשר כרגע לוחמים באזור אפגניסטן-פקיסטן נשבעו אמונים לארגון "המדינה האסלאמית" ולעומד בראשו, אבו בכר אל-בגדאדי. כזכור, לפני מספר ימים הכריז דובר "המדינה האסלאמית" על ייסודה מחדש של "ח'ליפות אסלאמית" אשר בראשה יעמוד אל-בגדאדי.

לחשבון הלא-רשמי של "תחריק-א טאליבן" יש תמונת פרופיל המתעדת את רגע פגיעת אחד המטוסים במגדלי התאומים (פיגועי הטרור של האחד-עשר בספטמבר). החשבון נפתח בתאריך 12 בנובמבר, 2013, יש לו 446 עוקבים ועד כה פורסמו בו 425 ציוצים.

https://twitter.com/Muhib_TTP
מאז ההכרזה על הח'ליפות פרסמו תומכי "המדינה האסלאמית" ברחבי העולם שבועות אמונים לאל-בגדאדי ול"ח'ליפות" שהוא עומד בראשה. בדומה לקבוצת הלוחמים של טאליבן-פקיסטן, גם פעילים של ארגוני טרור אחרים פרסמו הצהרות תמכה ושבועות אמונים בח'ליפה החדש. 

דוגמאות יכולנו לראות בימים האחרונים, כאשר לאחר ההכרזה על הח'ליפות החדשה פורסמה והופצה באינטרנט הודעה, מטעם פעיל טאליבן-אפגניסטן ("האמירות האסלאמית של אפגניסטן"), אשר בישרה על תמיכה של לוחמים בסניף האפגני של טאליבן בח'ליפות החדשה ובעומד בראשה. 

בדומה, גם ארגון "המג'אהדין בתימור האינדונזית" (\באינדונזיה המזרחית) נשבעו אמונים לאל-בגדאדי. שבועות אמונים ממשיכות להתפרסם מצד מוסלמים ברחבי העולם. לפני כיומיים הופצה בטוויטר תמונה של אדם הנמצא מול הר הבית, כאשר הוא מחזיק מכשיר סלולארי בו רשום (במסמך טקסט) כי הוא "נשבע אמונים לח'ליף אבראהים" (אל-בגדאדי)

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה