יום שני, 30 ביוני 2014

הודעת תנחומים מטעם ג'מאעת אנצאר אל-דולה אל-אסלאמיה פי בית אל-מקדס לזכר שני פעילי הסלפיה-ג'האדיה שנהרגו ביום שישי


ארגון לא מוכר בשם "ג'מאעת אנצאר אל-דולה אל-אסלאמיה פי בית אל-מקדס" (קבוצת תומכי המדינה האסלאמית בירושלים) פרסם הודעת תנחומים על מותם של שני פעילי הסלפיה-ג'האדיה אשר חוסלו בידי חיל האוויר ביום שישי האחרון במחנה הפליטים שאטי ברצועת עזה.

לפי הודעה שפורסמה בסוכנות ידיעות המזוהה עם הזרם הסלפי-ג'האדי ברצועת עזה, השניים -מוחמד אל-פציח (כונה "אבו מוסלימה אל-מקדיסי") ואוסאמה אל-חסומי ("אבו ח'אלד אל-מקדיסי") - היו מתומכי "המדינה האסלאמית בעיראק והלבנט" (דאע"ש), הארגון שהכריז כי הוא "ח'ליפות אסלאמית" וכי העומד בראשו הוא "ח'ליפת רסול אללה" (=מחליפו של מוחמד), מנהיג האומה האסלאמית כולה.

במסר מאיים שמופנה ליהודים ועוזריהם, אשר מובא בסוף ההודעה של "תומכי המדינה האסלאמית בירושלים", נכתב כי "אנו מתחייבים להגיב על התוקפנות שלכם.. אתם תתחרטו ותצטערו על המעשה הטיפשי והחמור שביצעתם .. אנו נזעזע אתכם ונאמר לכם שלא תעצרו את התקדמותנו לעברכם, מלהיכנס לבתיכם ולשסף את גרונכם."

לפי ההודעה, המקור הבלעדי לפרסומי הארגון הוא הפורום הג'האדיסטי "אל-מנבר אל-אעלאמי אל-ג'האדי", המזוהה עם ארגון "המדינה האסלאמית". מנהלי פורום זה נשבעו בעבר אמונים לראש ארגון "המדינה האסלאמית", אבו בכר אל-בגדאדי.

ראוי לציין כי גם פורומים ג'האדיסטים נוספים הביעו את תמיכתם באבו בכר אל-בגדאדי ולארגון שהוא עומד בראשו.בספטמבר, 2013, מנהלי הפורום "סנאם אל-אסלאם" נשבעו אמונים לאל-בגדאדי. אפילו מנהלי הפורום "שמוח' אל-אסלאם", שנחשב היה בתור אחד הפורומים המרכזיים המזוהים עם אל-קאעדה, המתחרה של "המדינה האסלאמית" על הבכורה ועל הנהגת תנועת הג'האד העולמי, הביעו את תמיכתם באבו בכר אל-בגדאדי. 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה